Ünlüler ve hobileri

3937 views Yorum yap

Başarılı sporcu
FURKAN ANDIÇ

Doğum tarihi: 04 Nisan 1990
Burcu: Koç
Okulu: Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü

“Aşk, Ekmek, Hayaller” yeni bitti. Şimdi neler yapıyorsun?
Evet, canlandırdığım Altan karakterini de projeyi de çok benimseyip sevmiştim.  Çok iyi bir ekiptik. Fakat 11 bölüm sonra kanal bitirme kararı aldı. Altan, çok zor şeyler yaşamış ve bu yüzden kötü davranışlarda bulunan bir karakterdi. Ona hayat vermek hoşuma gidiyordu, keşke bitmeseydi. Şu an birkaç projeyle ilgili görüşmeler yapıyorum. Onlardan birine başlayana kadar biraz dinlenmeye çalışıyorum. Bol bol spor yapıyorum, arkadaşlarımla takılıyorum.

Ne zaman başladın spora?

Çok uzun zamandır basketbol ve futbol oynuyorum, fitness ve boksa vakit harcıyorum. Özellikle okul yıllarında her boşluğu değerlendirir, hatta bazen özel izin alıp antrenman yapardım. Hala Yeditepe Basketbol takımında devam ediyorum.

Neler kazandırdı spor sana?

8. sınıftan beri lisanslı olarak basketbol oynuyorum. O dönemler çok enerjik ve hırslıydım. Spor yaparak öfkemi atabiliyordum. Bir de spor çok disiplinli ve sorumluluk sahibi yapıyor insanı. Saatlere uymak zorundasınız, antrenmanı atlamamanız gerekiyor gibi… Şu an sakin, olgun ve sorumluluk sahibi olmamda sporun payı çok büyük.

Ortaokulda başladın yani? O zaman okulun sporcu, popüler çocuklarından biriydin sen:)

Evet, ortaokulda da lise de popülerdim diyebilirim:)Çok çalışkan bir öğrenci değildim ama bir şeye kafayı taktığım zaman onu yapmadan bırakmam. Öğrenciliği işten daha çok seviyorum sanırım, keşke bu şekilde para kazanabilsek:)

Okul nasıl gidiyor?
Çok okul değiştirdim hareketli geçti yıllar. Liseden mezun olduktan sonra tercihler yapılırken bir ay içinde karar verip Ukrayna’ya Kiev’e gittim. Üniversite eğitimine orada devam edecektim ama ilk dönemden sonra Türkiye’ye geri döndüm. Bilgi Üniversitesi’ne girdim. Hazırlık sınıfını bitirince Yeditepe Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne geçiş yaptım. Yıllardır hala 1. Sınıftayım. Bu yıl dizi yüzünden dondurdum. Eğer seneye bir şey çıkmazsa devam edeceğim.

Kiev’de nasıl geçti zaman? Sevgilin var mıydı giderken:)
İlk başlarda harikaydı tabii. Arkadaşlarımla ayrı evde, bir sürü güzel kızın ve doğasının harika olduğu yemyeşil bir ülke. Ama eğitim adına hiçbir şey bulamadım. Sistemi çok kötüydü bence. Ödevler başkalarına yaptırılıyor, parayla diploma satılıyor. Sevgilim de vardı ama Türkiye’ye dönünce ayrıldık.

Neden ayrıldınız?
Aldatıldığımı öğrendim. Çok şaşırdım önce. Ama insan bir süre yalnız kalıp kendini dinledikten sonra her şeyi aşabiliyor. İyisiyle kötüsüyle tüm yaşananlar tecrübedir.  Bu çok büyük bir tecrübe oldu, ciddi anlamda olgunlaştırdı beni.  Aynı şeyleri ben de lisede yaptım ve hiçbir zaman karşımdakini düşünmedim. Fakat başına gelince empati kurmayı öğreniyor, daha saygılı ve düşünceli davranmaya başlıyor insan.

Sen çok aldattın herhalde:)
Çook! Ama hiçbir zaman kabul etmedim tabii. Başarılı olmanın sırrı bu:) Hiç belli etmeden bir şekilde halledip arayı düzelttiğim çok oldu. Zaten bir insan ne kadar çok seviyorsa, karşısındakine o kadar çabuk inanır. Kafasına yatmamış bile olsa kaybetmek istemediğinden susar. Ama benim bu tavırlarım lisede kaldı tabii. İnsanın başına gelince çeki düzen veriyor kendine. Bir update ediyor, değişiyor:)

Hiç romantik sürprizlerin olmadı mı? Nasıl bir sevgilisin?
Çok büyük sürprizlerim olmadı ama zaman zaman küçük notlar bırakıp şaşırtırım. Bir dönem çok kıskanç biriydim. Kız arkadaşlarımı inanılmaz kısıtlayıp “Evden arıyorum, aç” gibi minik kontroller yapardım:) Ama artık hiç kalmadı bu tip tavırlarım. Zaten ben kız arkadaşlarımı üzsem, herkesten önce annem onu savunmaya geçerdi. Hep ben haksız olurum. Ayrıldığım sevgililerimle bile görüşmeye devam eder. Eve geldiğimde eski sevgilimi annemle kahve içerken görürdüm bazen. O anları hiç unutamam:) Ama genel olarak enerjik, sevgi dolu ve eğlenceli bir sevgiliyimdir.

Bir kız seni nasıl tavlayabilir?

Esprili, eğlenceli olması çok önemli. Ayrıca gülüşü, gözleri ve parfümü:)

Çok ilgi gösteriyor mu hayranların:)

Bazen yolda gördüklerinde durduruyorlar ya da “Acaba o mu değil mi” diye kaçamak bakışlar atıyorlar. Gelip sohbet etmek istiyorlar. Bunlar güzel şeyler, beni çok mutlu ediyor. Bir de Facebook’da gelen ekleme taleplerinin hepsini kabul ediyordum bir ara. Ama sonra mesaj atmaya, gittiğim yerleri öğrendiklerinde ansızın gelmeye başladılar. Bu çok hoş değil tabii özele fazla girmemek gerekiyor. Hepsini çok sevdiğim için asla kırmak istemem.

Şimdi var mı kız arkadaşın?

Hayır, bir süredir hiç kimse yok.

Öğrenci evi, eğlenceli olduğu kadar da zordur. Yemekleri, temizliği ortak mı yapıyordunuz?
Evet. Dört kişiydik, hepimiz yapardık. Ben zaten yemek yapmayı çok severim, kafamı dağıtma metodudur benim için. Çok güzel Brownie yaparım mesela. En yakın arkadaşım Buğra’yla da buluşuruz bazen, gireriz mutfağa. Sohbet ederek yemek yaparız.

Boş zamanlarında neler yaparsın?
Karaköy’ü çok seviyorum. Erdek Tatlısu’ya giderim sık sık. İstanbul zaten yeterince kalabalık olduğu için genelde huzurlu ve sakin yerlerde olmayı seviyorum. Duman konserleri favorimdir. Roman aşığı değilimdir ama kişisel gelişim kitaplarını zevkle okurum. Şu sıralar Eric Morris “Lütfen Rol Yapmayın” kitabını okuyorum.

Hayatında en çok “İyi ki” dediğin şey nedir?

“İyi ki bu kadar güzel bir ailem var” diyorum!
Instagram: fukandic8
Twitter: furkandic

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir