Sırada Bengü var!

3115 views Yorum yap
alt

altYaz şarkılarının vazgeçilmez ismi Bengü, “Ben yazın şarkı çıkarmazsam rahat uyuyamam. Yazlık mekanlarda insanların içi cıvıl cıvılken benim şarkılarım çalmalı.” deyip bu yaza da damgasını vurdu. Sırada Bengü var, röportajı okumaya hazır mısın?

 

 

altHep “Bu yazın şarkısı benim” gibi iddialı açıklamalar yapıyorsun. Devam mı?
Evet. Birkaç sene önce işime çok güvendiğim için sivri konuşmalar yapıyordum ama artık iddianın işteki başarıyla kendiliğinden ortaya çıkacağına inanıyorum. Kendim konuşacağıma şarkım konuşsun, diyorum. Bir de kendime daha çok güvendiğim için sivri taraflarımı törpülediğimi düşünüyorum. Tabii 30’ların getirdiği bir olgunluk da var.

Neden albüm değil de single? Amaç yazı kaçırmamak mı?
Bir önceki “İki Melek” albümümdeki bütün şarkılarım duyuldu, amacına ulaştı. Bu yüzden yeni bir şeyler yapmak istedim. Zaten özelimde de değişen, yenilikçi biriyim ve ilk defa bir single hazırladım. Bir de Şehrazat karşıma öyle güzel şarkılarla çıktı ki, beklemek istemedim.

Uzun zaman sonra ilk kez bir Serdar Ortaç şarkısıyla çıkmıyorsun. Neden?
Bunu sormanız için:):) Kısmet olduğunu düşünüyorum. Serdar, kendi albümü için çalışıyordu. Ama aramızda kırgınlık falan yok. Bundan sonraki albümlerde iş birliğimiz devam edecek.

Senin için “Serdar Ortaç şarkıları olmazsa, Bengü olmaz” denirdi. Bu aslında bir cevap mı?
Bunu söyleyenlerin iyi niyetli olduğunu sanmıyorum. Nilüfer yıllarca Kayahan şarkıları söyledi. Şimdi Nilüfer diye bir kadın yok mu? Sonuçta bir işbirliği. Herhalde bunu bana Serdar şarkıları çok yakıştığı için söylüyorlar.

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir