Röportaj

Sinemi’in lise günlüğü

“Ayakta Kal” filminde liseli bir öğrenciyi canlandıran Sinem’i lise yıllarına götürdük. Onunla derslerden aşklara, okul kırma anılarından arkadaş ilişkilerine kadar liseye dair her şeyi konuştuk!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sinem Kobal’ı fantastik dizi “Selena” sayesinde herkes çok sevdi. Hep erkeklerin mi süper kahramanları olacak canım! Selena da biz genç kızların süper kahramanı oluverdi. Dizide özel güçleri olan tatlı bir büyücüyü canlandıran Sinem, gerçek yaşamında aslında tıpkı senin benim gibi biri. İstek Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni 2001 yılında bitirdi. Başarılı bir öğrenciydi. Ortaokuldayken, okul basketbol takımıyla İstanbul birinciliği, üç yıl önce de voleybol takımıyla ikincilik ve step birinciliği kazandı. Yıldız Alper Bale Okulu’nda sekiz yıl bale eğitimi aldı. Şimdiyse, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü’nde okuyor. Haydi, şimdi onunla yaptığımız röportajı oku ve hepimizin aynı yollardan geçtiğini kendi gözlerinle görmüş ol!

 
  • Lise döneminde popüler bir kız mıydın?

Bale, basketbol ve dansla ilgili alanlarda çok aktif olduğum ve okuluma ödüller getirdiğim için, sivrilen öğrenciler arasındaydım hep. Bu popülerlik olarak görülüyorsa, evet sanırım öyleydim:)  

 
  • Okulda en sevdiğin arkadaşların çoğunlukla kızlar mı, yoksa erkekler miydi?

Çoğunlukla kız arkadaşlarım vardı, ama kız erkek karışık, çok keyifli bir arkadaş grubunun içindeydim aslında. Onlarla hala görüşüyorum ve hepsini çok seviyorum. Bence lise en sağlam dostlukların kurulduğu yer. Oradaki arkadaşlarımı hiç hayatımdan çıkarmadım.

 
  • Geniş bir arkadaş çevren var mıydı, yoksa sadece iki üç yakın dostun mu vardı?

Çok arkadaşım vardı, ama bana çok şanslı olduğumu hissettiren iki üç yakın dostum vardı. Onlar çok özeldi ve dediğim gibi hala da hayatımdalar.

 
  • Lisede en sevdiğin dersler hangileriydi?

Matematik ve edebiyat derslerini çok severdim. Aslına bakarsanız matematiği seven edebiyatı, edebiyatı seven de matematiği sevmez. Ama ben nedense her iki dersi de çok severdim. Matematik oyun gibiydi, edebiyat da ilginç ve güzeldi bence.  

 
  • En başarılı olduğun ders hangisiydi?

Matematik! Anlamakta hiç zorlanmadığım ve çalışmadan da iyi not alabildiğim tek dersti. Sebebini bilmiyorum. Sanırım problem çözmekten çok hoşlanıyordum ve bu yüzden de sevdiğim bir ders oldu. Herkese zor gelen şeyler benim için çocuk oyuncağıydı. Hala da matematiği çok severim.

Yorum Yapın