Röportaj

Sinemamızın Süpermen’i Fatih Akın

alt

Bu topraklardan çıkan en iyi yönetmenlerden biri! Bir gün bir düş gördü ve bunu gerçeğe dönüştürmeyi başardı. Fatih Akın, şimdi de yeni filmi “Soul Kitchen” ile karşımızda! 

 

 

 

 

 

 

alt

“Soul Kitchen” Romantik komedi tarzında yepyeni bir Fatih Akın filmi! “Temmuz’da” filminizi özel bir yere koyan izleyiciler, sizce yeni filminiz hakkında ne düşünecekler?

Onu izleyiciye bırakmak gerektiğini düşünüyorum. Benim söyleyeceğim her şey onlarda bir önyargı yaratacaktır ki bunu hiç istemem.

“Duvara Karşı”, “Yaşamın Kıyısında” gibi filmlerle siyasi ve sosyal olaylara değinmiştiniz. Şimdi aşk, müzik ve dostluk kokan bir film çekmeye yönelten şey neydi sizi?

Daha önce de söylediğim gibi bu iki film ve drama, beni yormuştu. Kendimi ve izleyiciyi biraz dinlendirmek, eğlendirmek istedim. “Soul Kitchen” fikri bu düşünceden doğdu. Yorgunluk kahvesi gibi…

Filmin ismi “Soul Kitchen”, “Müzik ruhun gıdasıdır” tabirine çok yakın. Film müzikleri konusunda da eminiz yine çok titiz davranmışsınızdır. Filme nasıl müzikler hakim, anlatır mısınız?

Evet, filmin müziklerini özenle seçtik. Bu konuda Adam ve Klaus’un (ortağım ve müzik süpervizörüm) çok yardımları oldu. Filmde Soul müziğin yanısıra hip hop, rembetiko ve başka müzik türleri de var.

Yorum Yapın