Selena Gomez! Özel güçleri var!

1922 views Yorum yap

Selena Gomez olmak sadece pırıltılar, büyü, güzellik ve şıklıktan ibaret değil! Selena, şöhretini başka insanlara yardım etmek için de kullanıyor! Kim demiş, “kızlardan süper kahraman olmaz” diye? Bal gibi de olur işte!

 

 

 

 

 

Sarah Jessica Parker ve Angelina Jolie ile ortak yönlerin var. Sen de çok yardımsever bir ünlüsün. Bize biraz bundan bahseder misin? 
Ben de onlar gibi uluslararası çocuk yardım kuruluşu UNICEF’in elçilerinden biriyim.

Sadece 17 yaşındasın ve UNICEF’in gelmiş geçmiş en genç elçisi sensin herhalde. Bu yardım kuruluşu ile ilgilenmeye nasıl başladın?
Aslında hayır işleri yapmayı sevdiğim için onlarla birlikte sadece tek bir küçük kampanya için çalışıyordum ve UNICEF ailesine âşık oldum. Onların yaptığı şey benim inandığım her şeyi birdenbire içine aldı. Benim söz sahibi olduğumu ve daha genç nesli içeren bir platformum olduğunu biliyorlardı, böylece birlikte çalışmaya devam etmeye karar verdik. O bir tek kampanyada yaptığımız çalışma, daha önce elde ettikleri para tutarını üçe katladı, yani gerçekten çok iyi ve çok ümit vericiydi.

UNICEF’in yardım ettiği çocuklardan herhangi biriyle tanışma fırsatın oldu mu?
Geçtiğimiz yıl bir Afrika gezisine katıldım. Gana’da bir köyü ziyaret ettim ve orası benim için tamamen farklı bir dünyaydı. Gerçekten çok değişik bir tecrübeydi. Son derece hayat değiştirici nitelikteydi. UNICEF’in kuyulara su doldurmak, çocuklara ve ailelerine yardım etmek için neler yaptığını gördüm. Yöresel danslarını öğrenme şansım oldu ve bir kabileye gittim. Oradaki kadınlar bana kendi elleriyle yaptıkları bir elbiseyi hediye ettiler. Her şey çok harikaydı çünkü UNICEF’in çocuklara yaptığı yardımları yerinde görebildim.

Ziyaret esnasında seni gerçekten etkileyen belirli bir kişi oldu mu?

Evet, 14 yaşında bir erkek çocuk vardı ve adını nasıl telaffuz edeceğimi bilmiyorum ancak bana köyden köye dolaşıp, aileleri çocuklarının okula gitmelerine izin vermeleri için teşvik etmeye çalıştığını anlattı. Ben 14 yaşındayken çalışıyordum ve çevremdeki dünyayı düşünmüyordum bile. Ama o son derece olgundu ve onun her bir köye gidip farklı insanlara ilham vermek için neler yaptığını görmek çok güzel ve hayranlık uyandırıcıydı.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Gözüyle

“Okula gitmek istemiyorum”

Merhaba. Benim problemim, okula gitme isteğimin yok olması. Aslında notlarım çok iyi, karnemde hiç kırık notum yok. 8. sınıf öğrencisiyim ve bu sene öğretmenlerimizden bazıları değişti. Soruları bilemediğim anda arkadaşlarımın yanımda küçük düşürülüyorum. Aynı

Devamı   1051