Narnia’nın en genç yeteneğiı: Georgie Henley

3108 views Yorum yap

“Narnia Günlükleri” serisinin yıldızı Lucy’yi canlandıran Georgie Henley’in; kendisi, tecrübeleri ve film hakkında söyleyecek çok şeyi var! O halde çıtır yıldızın röportajını okuyup onu keşfetmeye ne dersin?

 

Derleyen: Fatma Karaca

 

 

Georgie merhaba! Narnia’nın kadrosuna nasıl dahil oldun? Filmde rol almak için neler yaptın?
Talih kuşu başıma konmuş gibiydi, drama öğretmenimin organize ettiği küçük bir seçme sınavına katıldığım için çok şanslıydım ve herhangi bir özel eğitimim yoktu. Yaşadığım yer olan Yorkshire’a bir oyuncu seçme direktörü geldi ve hangi kitabı okuduğum ve o sabah kahvaltıda ne yediğim ile ilgili sorular sordu, bu sürecin neye benzeyeceği hakkında tecrübem olmadığından tam anlamıyla inanılmaz bir durumdu. Ancak, çok çılgın geçen ama sonunda rolü almayı başardığım bir buçuk yıllık bir süreç söz konusuydu. Kız kardeşim oyunculukta inanılmaz başarılı olduğu için ve okuldaki oyunlarında onu izlemeye gitmeyi çok sevdiğim için ben de oyuncu olmak istiyordum.
Narnia’yla bir çok ödül kazandın. Lucy Pevensie olarak kendini ve bu başarıları nasıl buluyorsun? Film hakkında neler düşünüyorsun?
Lucy’i oynadığım için ödüller kazanmak çok şaşırtıcıydı çünkü bu rolü sadece zevk almak için yapıyorum ve zevk alarak yaptığınız bir şeyden ödül almak müthiş! Aramızdan hiç kimse bu kadar hayran kitlesine sahip olacağımızı beklemediği için, ilk filmin başarısı beni çok mutlu etti ve insanların oyunculuğunuzdan keyif aldıklarını görmek harikaydı.

Karakterini değiştirmek ve filmle birlikte büyümek nasıl bir şey?
Kesinlikle oldukça zorlu süreçlerden geçiyordu ve bunu oynamak harika bir şeydi. Bunlar her genç kızın başına gelenler ve kızların “Onun, bununla başa çıkma yöntemi buydu, belki de yapmam gereken budur” demesini sağlamak için karakteri, mümkün olduğunca kendimle ilişkilendirip ona aşina bir hale getirmek istedim. Lucy, çok iyi bir karakterdir ancak çok tatlı ve saf olmadığı zamanlarda onu canlandırmak hoştur.

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlüler

Justin de Robert hayranı!

Justin Timberlake ‘Yiğidi öldür hakkını yeme’ felsefesiyle açık açık Robert Pattison’a karşı olan hayranlığını bildiriyor:)                      

Devamı   1234