“Haneler”in afacanı Barış Başar

2928 views Yorum yap
alt

alt

“Haneler” parodisinin sevimli oyuncusu Barış Başar, her hafta karşımıza farklı tiplemelerle çıkıyor ve bizi gülmekten öldürüyor. İşte, her işi başaran Barış Başar! 

Yazı: Hazan Aköz

Fotoğraflar: Hande Göksan
 

 

 

 

 

 

alt

Çocukken oyuncu olmak gibi bir hayalin var mıydı?
Müjdat Gezen Konservatuar’da Batı Müziği okudum. Her sene çıkan okul oyunları vardı. Kendi dönemimdeki öğrencilerle “Şekşi Oyun” isminde bir oyun hazırladık. Bu oyunu “Haneler”in de senaristleri olan Saygın Delibaş ve Ahmet Saraçoğlu yazmıştı, ben de orada yönetmen yardımcılığı yaptım. Ama o dönemler, bir gün oyuncu olacağım hiç aklıma gelmiyordu. Hele bu işten para kazanacağım, hiç hayalimde yoktu. 2004’ten beri bu işi yapıyorum. Çok zor bir meslek ve şans çok önemli. Şansın yaver giderse, bir de emek verirsen, kazanıyorsun. Ben çalışmayı çok seviyorum, gazeteciyken de hiç oturmadım.

Gazetecilik de mi yaptın?
Öğrencilik yıllarında Saygın’la aynı evde kalıyorduk. Malum, paramız yok. Saygın’ın Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular Tiyatrosu’ndan bir maaşı vardı, o kadar. Oradan gelen maaşla iki tane delikanlı adam, idare etmeye çalışıyorduk. Ama yetmiyordu tabii. Bir hafta rahat ediyorduk, ondan sonra yine parasız geçiyordu günlerimiz. 6 ay 7 ay sonra, “Saygın ben iş bulayım, hem okurum, hem çalışırım, part-time bir iş yapayım” dedim. Önce “olmaz” dedi, 1 buçuk yılın sonunda da “Sen bir iş bul” demek zorunda kaldı:) Tam Saygın’ın evinin karşısında Senkron TV adında bir yapım şirketi vardı. Şansıma beni çok sevdiler, sıcağı sıcağına da polis muhabiri olarak işe başladım. Geceleri çalışıp gündüzleri de okula gidiyordum. Bazen yangın ihbarına gidiyordum, sabah da kir pas içinde okula devam ediyordum. Hocalar da “ne biçim kokuyorsun oğlum, yangından mı geliyorsun sen?” diyorlardı. Çok aksiyonlu günlerim oldu ama ben çok keyif alıyordum tabi. Çok yoruluyordum ama değiyordu.

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir