Genel Manşet Röportaj Ünlüler

O bir Superman

“Ufak Tefek Cinayetler”de Serhan Aksak’ın gençliğini canlandırmasıyla tanınan Efekan Can ekranda cool tavırlarıyla, gerçekte de sempatikliğiyle gönlümüzü kazanıyor:)

“Ufak Tefek Cinayetler”de Serhan Aksak’ın gençliğini canlandırmasıyla tanınan Efekan Can ekranda cool tavırlarıyla, gerçekte de sempatikliğiyle gönlümüzü kazanıyor:)

Yazı İrem Naz Güvel

Oyunculuk senin için hep bir tutku muydu?

İstanbul’a gelmek için hep bir bahane arıyordum ve İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisans kazandım. Dedim ki müzik yapacağım. Çünkü Sakarya’da yaklaşık 4 ya da 5 yıl müzikle uğraştım. Ama buradaki müzik ortamını benim bildiğimden daha farklı bir hale gelmiş. Hayalimde hep oyunculuk vardı. Bir yandan yüksek lisans, bir yandan da oyunculuk dersleri alırken artık patlama noktasına gelmiştim ki menajerim Ufuk Ergin ile tanıştım. Kimsenin aslında yapmadığı açık gönüllülüğü o yaptı. Buraya geldik:)

Batuhan Sevimo’nun klipinde de oynamışsın.

Batuhan benim çok yakın arkadaşım. Menajerimizin doğum gününde tanışmıştık. Orada elektriğimiz çok tuttu. Ondan sonra takipleştik, konuşuyoruz. Beraber antrenman da yaptık. Sonra benim çok dışarı vurmak istemesem de müzik tarafım var oradan da çok iyi anlaştık. Kafa yapımız da çok uyuyor.

Müziği niye istemiyorsun?

İşler birbirine çok karışsın istemiyorum. Oyuncu oldu üstüne bir de gitti müzisyen oldu demesinler. Müziği şu an oyunculuğuma katkı versin diye yanında tutmak istiyorum. Oyunculuk ön planda benim için. Ama müzik bir yerde karşıma çıkacak. 

“Ufak Tefek Cinayetler”den nasıl geri dönüşler aldın?

11. bölümde ben çıktığımda sosyal medyada alakamız olmayan insanlar çekip “Serhan’ın gençliği çıkmış, bu ne böyle tüylerimiz diken diken oldu” yazmışlar. Benim sahnelerimi yılbaşından önce çektik. Zaten ilk işim, nasıl bir şey göreceğim diye nasıl stresliyim anlatamam. Bölümün başında Mert Fırat kelepçeli oturuyor onun yüzünden efektle bana geçiyor. Kendimi görünce direkt gözlerim doldu. Instagram’ım uçtu nasıl buldular bilmiyorum. Hiç aramayan akrabalarım aramaya başladı birden:)

YouTube dizisi “Tam Kafadan” nasıl başladı?

“Tam Kafadan” YouTube’un ilk Espor dizisi. Canlandırdığım karakter Demir daha plastik ve gerçeğin dışında. Onu da açıkçası deneyimlemek istiyordum. Bunu televizyona çekiyor olsaydık, bu kadar abartı hareketlerle konuşan bir çocuk değil daha realistik bir şey çıkardı. Oradaki hocalarımız da bize doğallığın dışında bir şeyler olabilir dediler. Her dakika eğlendik. Artık karavanda gülmekten kusacaktık neredeyse. İki haftada 6 bölüm çektik.

Devamı gelecek mi?

Bir tüyo vereyim, 6 bölümden sonra film olacak diye aslında konuşulmuştu. Şu anda olacağı kesin değil. Şimdi YouTube’da dizinin altına yapılan yorumlarda nasıl biter ve biterse oyunu bırakırız gibi şeyler yazınca ona da kayıtsız kalamadılar ve sezon finali yazdılar.

Serhan çok cool, Demir ise plastik. Peki, sen nasıl birisin?

Ben daha yerine göre davranan bir adamım. Ama gününe göre hissettiğimle de alakalı davranışlarım birazcık değişebiliyor. Üstümde bir baskı olduğu zaman o zaman canavar gibi gözüküyor olabilirim:) Tekdüze çalışabilecek bir insan değilim. Oyunculuğu da sevmemin en büyük sebebi başka karakterlere bürünebiliyor olmak. 

Çizgi roman seviyor musun?

Ben DC ve Marvel’ın çizgi romanlarına bayılıyorum. Küçük çaplı koleksiyonum var. Bana deseler ki bir karakteri oynayacaksın istediğini özgürsün, ben derim Superman olayım. Onun küçüklüğümden beri benim için farklı bir yeri var. Kişilik, karakter olarak ben aslında Superman gibi biriyim ya:)

Peki, hayatında ki Super Woman var mı?

Evet, bir Super Woman var:)

Bir kız ne yaparak bir erkeği etkiler?

Bence bir kadında önce duruş çok önemli. Dış görünüş herkesin ilgisini çeker. Ama onun haricinde dışarıya yaydığı enerji ve size karşı tutumu çok önemli. Ben saygıya çok önem veriyorum. Karşılıklı saygı olduğu zaman yürümeyecek ilişki yok.

Hoşlandığın kişi bir ünlüye platonik duygular besliyor diyelim. Buna tepkin ne olurdu?

Kişinin aslında hayranlık boyutuyla alakalı ona mesajlar falan atıyorsa moralim bozulur. Hemen ters kişiliğim ortaya çıkar:)

İleride ne tarz projelerde yer almak istiyorsun?

Superman olmak:) Ama ben hep kendimi bir kurt adam olarak izlemek istemiştim. Böyle hep soğuk oluyorlar. Netflix’in orijinal projelerinde yer almak çok isterim. Çünkü gençlik işleri şahane oluyor. 13 bölümlük bir projede yer almak benim için bambaşka bir şey olur.

Yorum Yapın