Röportaj

Nil, bir melek mi, yoksa şeytan mı?

Aşka havuz problemi diyen, bir peri kızı olmasına rağmen olmadığını iddia eden, bütün kızları toplayıp halden anlayan, güzel kek yapan ve tek taşını kendi alıp özgürlüğünü ilan eden Nil, şimdi de kendi kıyısında! Haydi, girelim biz de bu derin sulara!

 

 

 

 

En renkli Nil fotoğrafları için tıkla!

 

 

 

 

 

Yeni albümünün ismi “Nil Kıyısında”. Yine orijinal bir isim bulmuşsun albüme:) Neden bu ismi seçtin bu kez Nil?
Bu albüm romantik geldi bana. Kıyılar da öyle. Hem kendi kıyılarıma da indim, ıslandım gibi hissettim hep şarkıları yaparken. Biraz da roman ismi gibi. Sesi ve uyandırdığı his hoşuma gitti.

Köşe yazarlığı, müzisyenlik, oyunculuk, reklam metin yazarlığı hatta jingle da yapıyorsun? Bu kadar çok işe nasıl yetişiyorsun?
Reklam metin yazarlığı yapmıyorum artık ve oyuncuyum da diyemem. A.R.O.G bir istisnaydı, bir misafirlikti. Ben müzisyenim. Yazmayı çok sevdiğim için de Kelebek var. Bu yaza kitap yapacağım, kelebek yazılarımı. Son zamanlarda bana da çok koşuşturuyormuşum gibi geldi. Arada durmam gerek. Bu albümün tanıtımı bitsin, tatil yapacağım.

Çok yönlü bir kişilik olduğunu biliyoruz artık:) Senin de sıradan yönlerin var mı çok merak ediyoruz? Örneğin yemek yedikten sonra televizyon izler misin? Bayramlarda el öpmeye gider misin? Aşk acısı çekince zırıl zırıl ağlar mısın:)
Herkesin yaptıklarını yaparım. Kendimi gayet sıradan buluyorum. Hayatım da normal. TV seyretmiyorum yalnız. Vakit kaybı olarak görüyorum. Kitap okur, sohbet eder, gezer, yeni bir yerler görürüm daha iyi. Beni hipnotize edip, uyuşturuyor ve bir koltukta uyutuveriyor. Hayata benzemiyor. Tabi ağlarım. Niye ağlamayayım. Ağlamak güzel.

Nil Karaibrahimgil, hiçbir zaman sıradan şarkı sözleri yazmadı. Bunu neye borçlu acaba? Bu sözler nereden çıkıp geliyor böyle?
Bilmiyorum. Aklıma gelenin, ağzımdan dökülenin nereden geldiğini çözemedim. Kendimi bir faks makinesi olarak görüyorum. Tesadüfen bana bağlı bir faks bu. Ben elçiyim. Ya da benden bu kelimeler böyle çıkıyor.

Sen de hiçbir aşk için eline bir papatya alıp “Seviyor Sevmiyor” yaptın mı? Sevmiyor çıkınca, şike yaptığın da oldu mu?
Çok yaptım çocukken. Zaten o vardı aklımda yazarken o sözü. Şike yapmadım da hemen başka bir papatyaya geçmişliğim var:)

Yorum Yapın