Röportaj

Mor ve Ötesi ile sohbet ötesi:)

alt

Geçtiğimiz ay Koç Fest ekibinin peşine takıldık, soluğu Samsun’da aldık. Gezi ve festival notlarımız Heygirl’ün Haziran 2009 sayısında seni bekliyor. Festivalde sahne alan Mor ve Ötesi grubunun iki yakışıklısı Harun ve Burak ile yaptığınız keyifli röportaj ise burada! 

* Öncelikle Mor ve Ötesi’nin Koçfest tarihçesinden başlayalım isterseniz. Galiba daha önce de Koçfest’te yer aldınız…
Harun:
2006’da ilk Koçfest’te yer almıştık. Bu sene ikinci kez katılıyoruz. Yani aslında Koçfest’in dördüncü, bizim katılımımızın da ikincisi bu.

* Peki, festival nasıl geçiyor?
Harun: İlk Kocaeli’ye gittik. Bugün de Samsun’dayız zaten. Kalan duraklar Eskişehir, Adana, Erzurum, Şanlıurfa ve İzmir. İlk Koç Fest’te 10–11 civarı şehir vardı.
Burak: Genel olarak öğrenciler çok büyük bir kitle oluşturuyor, bazı kentlerde de bu kalabalık gruba şehirden insanların da katıldığını görüyoruz. Sonuç olarak çok fazla kişiye çalıyoruz.

* Başka nelerle uğraşıyorsunuz şu sıralar?
Burak: Rakun Müzik’imiz var, bizim plak şirketimiz. Müzik şirketinden geçtiğimiz yıl içinde üç tane albüm çıktı: Sakin’in “Hayat” albümü, Ayça Şen’in “Astronot” ve Gren’in albümü. Bu aralar gündemimizde bu albümler var. Bir yandan da grubun kendiyle alakalı çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki aylarda “Sonbahar” isimli parçamıza klip çekmeyi düşünüyoruz. Eylül ayında olur muhtemelen. Ayça Şen ve Gren’in ilk videosunu bekliyoruz öncesinde.

* Bu grupların çalışmalarında da mı yer alıyorsunuz?
Harun: Burak Ayça Şen’in Astronot albümünün prodüktörü. Biz de plak şirketinin kurucu ortakları olarak elimizden geldiğince katkıda bulunmaya çalışıyoruz.
Burak: Aslında biz bir projenin gelişimiyle, olup olmamasıyla ilgili fikirlerimizi ortaya koyuyoruz. Sonrasında işleyişi Can Sertoğlu’nun ve Rakun’un müdürünün yönetiminde gelişiyor. Bizim durduğumuz taraf daha eğlenceli ve yaratıcı kısmıyla ilgili. Sonuçta 15 yıllık bir tecrübemiz var ve az buz da bir tecrübe değil aslında.

* Hiç az buz değil, gayet fazla:) Peki, klip hakkında bir fikir oluştu mu?
Harun: Henüz kafada fikir oluşmasına imkan yok çünkü oluşacak fikir klip yönetmenine ait ve ortada henüz yönetmen yok:) Ama “Sonbahar” bu albümün büyük ihtimalle son klibi olur ve o klipten sonra artık yeni albüm çalışmalarına daha fazla ağırlık veririz.

* Müzik haricinde neler yapıyorsunuz?

Burak: Aslında bütün vaktimizi neredeyse müzikle alakalı işler kaplıyor. Ortalama sabah 9 akşam 5 iş yapan insana göre daha rahat bir iş tempomuz var. Tabii bizim de dönemsel olarak aldığımız yükler işi daha karışık hale getirebiliyor. Müzik haricinde herkesin tabii ufak tefek kendince uğraşları da var. Harun’la Kerem bir yandan eğitimlerine devam ediyorlar. O da ciddi bir vakit alıyor.

 

İlgini Çekebilir:
alt

Rihanna’nın en güzel duvar kağıtları!

 

 

 

Yorum Yapın