Merhaba dünyalı

8311 views Yorum yap

FOXplay’de yayınlanan “Gorbi” bir uzaylının dünyadaki maceralarını anlatıyor. Evrenin en sevimli uzaylısı Gorbi’ye hayat veren Noyan Uzer, fantastik sorularımızı tüm sempatikliğiyle yanıtladı. “Noyan Uzer kimdir?” sorusunun cevabı bu röportajda.

Yazı İrem Naz Güvel

Bu zamana kadar neler yaptın?

Manisa’da devlet ve özel tiyatrolarında oynadım. Lisans eğitimimi Gazi Üniversitesi’nde tamamladım. Şu an İstanbul Üniversitesi’nde Rus Dili ve Edebiyatı yüksek lisansı yapıyorum. Fransa’da yaratıcı drama ve oyunculuk eğitimi aldım. Türkiye’ye döndüğümde “Küçük Prens” oyununda Küçük Prens’i canlandırdım. Oyunu Fransa’da, Fransızlar haricinde oynayan ilk ekiptik. Antoine de Saint-Exupery’in evinin altındaki tiyatroda oynadık.

“Gorbi” ile yolun nasıl kesişti?

Rol için aradıklarında acil olarak audition istediler. O sırada Muğla’da kamptaydım ve çadırı topladığım gibi otobüse atladım. Yolda ezberimi ve Gorbi’nin karakter yaratımını sıfırdan kurguladım. Denemeden sonra beni çok beğendiklerini söylediler ve 2 gün sonra okuma provasındaydım. 1 aylık hazırlık sürecinde kostüm, makyaj hazırlıkları yapıldı. Çok tatlı ilerliyor.

Role nasıl hazırlandın?

Gorbi’yi oynarken gözlerimi ve kaşlarımı çalışıyorum. Genelde mimiklerde göz ve kaş kullanmasını sevmem. Bir farklılık eklemem gerekiyordu. Bir saat boyunca aynanın karşında kaş ve gözlerimde oyun yapıyorum.

Türkiye’de fantastik yapımlar çok az. Rolü kabul ederken bir önyargın oldu mu?

Başta bir düşündüm ama bizim işimiz asla bir “Star Trek” yapmak değil, çocukların ailesiyle izleyebileceği keyifli bir dizi yapmak. İşin dengesi hoşuma gitti.

“Gorbi” neden izlenmeli?

Çocukların ailesiyle izleyebileceği bir dizi. İzlediğimde sahnelere çok gülüyorum. Çocuk olsam oturup izlerim.

Saç renginden dolayı fazla dikkat çekiyorsundur.

Korktuğum başıma gelmedi, saçlar çok marjinal bir duruş sağlamadı. Yapımı 3 saat sürdü. Şimdi 3 haftada bir boyatıyorum. Sette benim hazırlığım yaklaşık 1 saat 15 dakika. Takma kulaklarımı hareket ettirebiliyorum. Bana da çok yakıştı:)

Kimin zihin okumak isterdin?

Karşılaştığım her kişinin.

Harry Styles’a da çok benziyorsun.

Kumralken evet. Lisedeyken, bana “Harry” diyorlardı. Ben de o dönem tanımadığın için “Harry Potter” zannediyordum. Sonra araştırınca gördüm. Bence bir benzerlik var. Solo albümünü de beğeniyorum.

Hayran kitlenle ilişkin nasıl?

Sosyal medyada fazla aktif değilim. Hatta çevremdekiler kızıyor. Kullanmak gerekiyor, farkındayım. DM’den gelen soruların cevaplayabildiklerimi cevaplıyorum.

DM’inde en son ne yazıyor?

Şu an en son gelen mesaj da “Sana bir teklifte bulunacağım…” yazıyor. Ucu açık olmuş, merak uyandırdı. Sormaya da korkuyorum:)

Sahte hesabın var mı?

Stalk hesabım var. Onu daha aktif kullanıyorum:)

Bir kızda seni en iten şey ne?

Hayata, etrafa ve insanlara karşı kaba olması.

Kalp kırıklığını erkekler nasıl atlatıyor?

Benim kalbim kırılmaz:) Ben geçmesini bekliyorum. Çünkü bir şeyin tükenince biter. Acını yaşayacaksın. Ondan sonra yola devam.

Estetik hakkında ne düşünüyorsun?

Doğallık forever. Estetik hiç sevmem.

Hayranlara bir sorun var mı?

Saçlarım yakışmış mı?:)

İlerideki projelerin neler?

Yaşlanmadan bir gençlik işinde oynamak istiyorum. Yenilikçi işlerde de yer almayı seviyorum.  

Yeni yılda okuyucularımıza neleri öğütlersin?

Yeni yıl her zaman için yeni bir başlangıçtır. Kararlarını, hayatlarını ve aşklarını tekrardan gözden geçirsinler. Yepyeni bir zihin olarak başlasınlar. Bir de herkesin hayvan sahiplenme deneyimini yaşamasını istiyorum. Kesinlikle duygusu çok farklı.

Noyan Uzer’in bilinmeyenleri

  • Elinde olsa her öğün İskender yiyebilir.
  • 2012 LYS Sözel birincisi.
  • İdolü Ediz Hun.
  • Pablo ve Luna adında sahiplendiği iki tane köpeği var.
BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno

Şarjsız kalma!

Konuşmanın en güzel yerinde ya da mesajlaşmanın en önemli kısmında şarj bittiğinde dünya başına yıkılmış gibi olmuyor mu?

Devamı   1516