Kolpa’yı unutma ;)

2065 views Yorum yap

“Yatağın Soğuk Tarafı” ile büyük bir çıkış yapan Kolpa, iki yıl aradan sonra “Aşk ve Hayat Hakkında” albümü ile karşında! Üstelik Sezen Aksu’nun “Beni Unutma” parçasının cover’ı da bu albümde seni bekliyor!

Yazı: Irmak Kayserilioğlu

2014’e yeni bir ödülle harika bir başlangıç yapıyorsunuz! ‘En İyi Müzik Grubu’ ve ‘Şarkıları En Çok İndirilen Müzik Grubu’nun haricinde iki yıl üst üste ‘Yılın Müzik Grubu’ ödülü aldınız. Bu başarının sırrı sizce ne?
Barış: Biz sevdiğimiz müziği yapıyoruz ve yaptığımız işe inanıyoruz. Tabii ki bu biraz da ekip işi. Arka planda çok iyi bir ekibimiz var. Bütün bunlar birleşince başarılı olmamız kaçınılmaz galiba:)
Bora: Bu ödüllerin dinleyici oylarıyla belirlenmiş olması bizi daha da mutlu ediyor. Sevenlerimizin bizi desteklediğini bilmek güzel!

Yeni albümde kimlerle çalıştınız? Sürprizler var mı?

Bora: Prodüktörümüz yine Haluk Kurosman ve yapımcımız da daha önce olduğu gibi yine Pasaj Müzik.
Barış: ‘Yatağın Soğuk Tarafı’ albümümüzün üzerinden iki yıl geçti. Bu süre içinde konserler verirken bir yandan da yeni şarkılar birikti.
Geçtiğimiz yaz aylarının başında stüdyoya girdik ve üç aylık yoğun bir çalışmanın ardından yeni albümümüzü bitirdik.
Samuray: Albümde 10 tane şarkı var. Aralarında bir tane sürpriz var:) Sezen Aksu&Onno Tunç şarkısı olan ‘Beni Unutma’yı yeniden yorumladık. Diğer şarkılarımızın ise sözleri prodüktörümüz Haluk Kurosman’a, besteleri ise solistimiz Barış Yurtçu’ya ait.

Albümün ismi ‘Aşk ve Hayat Hakkında’. Peki, aşk ve hayatla ilgili olarak albümde neler anlatılıyor?

Barış: Albümde aşka ve hayata dair birçok duygu anlatılıyor. Aşk acısı, yalnızlık, mutsuzluk, gurur, gurursuzluk biraz daha ön planda olan duygular. Aslında herkesin değişik yaşlarda tekrar tekrar yaşadığı duygular diyebiliriz.
İkinci video klibi hangi şarkıya çekmeyi düşünüyorsunuz?
Cenk: Şu anda kesin bir karar yok. Sevenlerimizin yönlendirmesiyle seçeceğiz. Aklımızdaki iki seçenekten birisi olacak, ama hangisi olduğu henüz belli değil:)
Bora: Biz şarkıları tekrar tekrar dinlediğimiz için bir süre sonra seçim yapmak hayli zorlaşıyor. Bu nedenle dinleyicilerimizden ve sektörden gelen geri dönüşler bizim için daha önemli.

Gerçekten mutsuz olduğunuz zamanlarda ne yaparsınız? Bir formülünüz var mı?
Barış: Arkadaşlarımla vakit geçirmeyi ya da zevk aldığım şeyleri yapmayı tercih ediyorum. Kafa dağıtmayı yani. Ama elimde gitarla ortaya yeni bir beste de yapabilirim:)
Bora: Kendimi yeni bir alanda geliştirmeye yönlendiriyorum. Belgeseller izliyorum, kitaplar okuyorum. Başka şeylere yoğunlaşmak beni her zaman daha iyi hissettiriyor.
Samuray: Ben yalnız kalıp, yüksek seste müzik dinlemeyi ve olan bitenden izole olmayı tercih ediyorum. Sorunları hatırlatan ayrıntılar ortadan ne kadar kalkarsa benim için o kadar iyi.
Cenk: Anında gitarımı elime alırım. Gitar çalmak benim için hala büyülü bir çözüm. Tüm sorunlarımı unutturuyor.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir