Röportaj

Tatlı şey, Keremcem!

alt

alt

Şu aralar yeni klibinde anime bir kızımızla düet yapan Keremcem, 23 Mayıs’ta konser verme telaşında. Ama öncesinde onunla çok özel bir röportaj sadece, senin için, burada… 


 
 
 
Bize biraz kendini anlatsana, Keremcem nasıl biri?

Duygusal bir insan olduğumu biliyorum, bu şarkılarımdan da bellidir zaten. Enerjik biriyim ama hoppa tiplerden değilim.

Ağır abi misin sen yoksa, hani smokin, takım elbise filan?

Yok hayır. Biraz duygusal, biraz yavaş, biraz ağır, ama ağır abi değil 🙂 Şöyle de bir şey var gerçi, genel olarak bir dinginlik var hayatımda. Yavaş yavaş yaşamayı seviyorum her şeyi, hızlı tüketmeyi sevmiyorum.

Bu aşkı da ağırdan alıyorsun anlamına gelir mi?

Aşk aslında başlı başına bir heyecan, ama o heyecanı da kendi içimde süzerek, sindirerek yaşıyorum. Çok heyecanlı, sivri uçları olan bir insan değilim yani.

Annelerimizin tabiriyle senin “temiz yüzlü, iyi aile çocuğu” imajın var, bilmem farkında mısın?

Evet öyle diyorlar, ama bu benim oturtmaya çalıştığım bir şey değil inan. Hatta bazı kötü eleştiriler de oldu, “pop müzikte kaliteyi yakalamaya çalışmayın, öyle bir şey yok” diye. Ama albüm kapağında smokin giymem, bu şekilde bir imaj çizmem, özellikle yaptığımız bir şey değil. Ben hiçbir zaman “iyi aile çocuğuyum, kötü bir hikayem yok” falan demedim ama böyle görünüyorsa ne mutlu bana.

Görüntü süper gerçekten 🙂 Kendine bakar mısın peki, kremler filan…

Beden bir malzeme bence. Nasıl ruhumuzu beslemek gerekiyorsa, bedenimize de bakmamız lazım. “Aman şuram kırıştı” diye değil de, bakım için yapıyorum ben her şeyi. Güzellikten çok, sağlık için yapılmalı zaten.

Hoşlandığın kız profilini alabilir miyiz?

Belli bir tipim yok, yalnız güzel kızları seviyorum. Ama bugüne kadar hep sarışınlar oldu hayatımda.

Bu güzel kızlardan birini yemeğe çıkartacaksın diyelim, ama cebinde sadece 10 YTL var. Gününüzün güzel geçmesi için ne yaparsın?

İlk randevumuz değilse eve çağırırım, yoksa yanlış anlayabilir, “beni eve mi atıyorsun” diye düşünebilir 🙂 Ben çok güzel yemek yaparım, ve ona mutlaka 10 YTL’ye yapılabilecek çok güzel şeyler bulabilirim. Örneğin, bir spesiyalitem var benim. İçinde sebze, soya soslu pirinç ve mercimek var. İki pırasa, bir kereviz iki havuç alırım, 4 YTL’ye falan çıkartırım, üzerine paramız bile kalır 🙂

Her bakımdan dört dörtlük gözüküyorsun ama olumsuz özelliklerin de olmalı. Annen en çok hangi konuda sana kızar mesela.

Bana ismimi annem koyduğu için Kerem diyenlere Keremcem diye ısrar etmememe çok kızıyor. En kızdığı şey bu! Benim en kötü huyum ise utangaç olmam. Hala topluluk içinde benden bahsedilince kızarıyorum. TV programları da buna dahil.

Lisedeki ya da ortaokuldaki mezuniyetini hatırlıyor musun?

Biraz çılgın bir ortaokul ve lise hayatım oldu benim. Yatılı okulda okumuştum. Ortaokulda her hafta sonu cezalıydım, sonradan duruldum galiba. Mesela ortaokulda mezuniyet törenine hinlik olsun diye katılmamıştık grupça. Ortaokul mezuniyetimizi kırdık anlayacağınız. Lise mezuniyetinde ise boxer’larımıza mezun olduğumuz yılın rakamlarını yazıp, törende pantolonlarımızı indirmeyi düşünmüştük. Boxer’ları yaptırdık ama indiremedik.

Son olarak sana mektup yollayan Hey Girl kızlarına bir mesajın var mı?

İlk başta “yapmalı mıyım, yapmamalı mıyım” diye düşünmüştüm. Doğru yolu gösterebilir miyim, diye. Ama öyle şeyler kattı ki bana bu iş. Çok hoşuma gidiyor onların mektuplarını cevaplamak. İnanılmaz tatlı yaşıyorlar çünkü aşkı.

Heygir kızlarına harika bir haber! Şu sıralar "Hayallerinin Peşinde" adlı şarkısının klibinde Kita adlı anime karakterle boy gösteren Keremcem, 23 Mayıs’ta süper bir konser verme hazırlığında. Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki konser, "genç kızlara özel ilk ve tek tasarım"olarak lanse ediliyor, haberin olsun. Sen de bu özel organizasyonun bir parçası olmak istiyorsan, 23 Mayıs’ta, saat 20.00’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde olmalısın!

 

 

Yorum Yapın