Röportaj

Kenan Doğulu

 altGnçtrkcll yaz aylarında üyelerini eğlenceyle buluşturduğu 40°C partilerinin bu yılki konuğu yine Kenan Doğulu’ydu. Biz de bu sıcak partilerin Mersin ayağına konuk olduk ve Kenan’ın konserindeki sevgi yangınından payımıza düşeni aldık:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hepsi grubu da geçen yıl seninle birlikte gnçtrkcll 40°C Turnesi’ndeydi. Onların yokluğu sana ne hissettirdi?

Hepsi Kızları çok tatlılar. Onlar benim Duracell’lerim:) Çok keyifliler her şeyden önce. İşlerini iyi yapıyorlar ve çok disiplinliler. Onlarla bir arada olmak her zaman insanı memnun ediyor. Ama bu sene böyle düşünmüşler. Ben de “Altımıza birkaç grup alsak, yeni arkadaşlarımıza destek olsak” diyordum, ama daha sonra böyle olmasına karar verildi.

Hepsi’nin son albümündeki tek yeni beste, yani “Dört Peynirli Pizza” şarkısı sana ait… 

Ben bu şarkıyı çalarken kızlardan bir tanesi, “İşte bu bizim şarkımız” dedi. Bir an evvel bitirip albüme yetiştirmeye çalıştık. Aslında o şarkı için çok daha önceleri hazırlanmak isterdim. Son anda albüme yetişen şarkılar olur ve onlar albüme uğurlu gelir. Onlar da “Bize uğurlu gelecek” dediler. Bence çok da güzel oldu. Hayranları çok seviyorlar. Belirli bir hedef kitleye direkt yöneltilmiş bir projeydi benim için. Çünkü genç yaş kitlesine hitap eden Hepsi’den daha büyük başka bir grup yok diye düşünüyorum. Onları anlamaya çalışarak sözleri yazmaya çalıştım. O kadar gençler ki, onlarla 120-130 proje daha yaparız sanırım!

Bu şarkıyla ilgili aldığın kötü eleştirilere ne diyorsun?

Aslında kötü eleştiri almadım. Benim kulağıma gelmedi. Ne geldi ki sizin kulağınıza?

“Kenan’dan böyle şarkı nasıl çıkar” diyenler oldu… 

İnan ki böyle şeyler duymadım, ama işlerine yaramadıysa çok üzülürüm. İşlerine yarayacak bir şarkıydı.

Onların kitlesi çok sevdi, ama Kenan Doğulu denildiğinde yakışmadı o şarkı… 

Kenan Doğulu dinleyicisi için yapılmadı o şarkı çünkü. Hedef kitleye yöneltilmiş bir şeydi. Ben onlara “Bu şarkı hit olacak, tüm Türkiye bunu konuşacak” demedim. Onlar “Bizim dinleyicimiz bu şarkıyı çok sever, biz söylemek istiyoruz” dediler. “Buyurun sizin olsun” dedim. Yapılmış şeyin üzerine muhasebe yapmayı sevmiyorum. Biz üretken insanlarız. Önümüzdeki ay başka şarkılar çıkacak, onlar yerlerini bulacak ya da bulmayacak. Genelde eleştirilerle ilgili negatif de olsa, olumlu da olsa çok fazla etkilenmiyorum. Çünkü her zaman bildiğim ve doğru hissettiğim şeyi yapıyorum. Gerek ilişkilerimde, gerek sosyal statüler arasındaki dengelerde, gerekse ariyerimle ilgili konularda kim ne düşünüyor diye inanın pek fazla önemsemiyorum. Çünkü o zamanlar geride kaldı. Hepsi için de bir dahaki albümü düşünmeye başladım. Albümde yeni bir şarkı yoktu, yeni bir şarkı istiyorlardı. Şarkıyı verirken “Bana yakışır mı, yakışmaz mı” diye pek düşünmedim açıkçası. 

Yaptıkları cover şarkıları beğendin mi? 

“Sımsıkı”yı Ozan Doğulu yaptı. Cover gibi değil de, remiks gibi oldu. Onu ve diğer şarkıların bazılarını çok beğendim. Konserlerinde sahneden aynı anda herkesin gözlerinin içine bakmayı nasıl başarıyorsun:) Elimden geldiği kadar herkesle birebir ilgilenmeye çalışıyorum. Benim için “Sahnede başarılı” diyorlar
ya, en önemli unsurlardan bir tanesi insanların birebir kalplerine girmeye çalışmamdan kaynaklanıyor. Topluluğa söyleyip de boşluğa bakmak yerine gözlerinin içine akmaya çalışıyorum. 

Yorum Yapın