Jessie J: Büyük Patlama

2939 views Yorum yap

Müthiş sesi ve eğlenceli şarkılarıyla müzik dünyasının prenseslerinden olan Jessie J, yeni albümü “Sweet Talker”la hem tatlı tatlı hem de gümbür gümbür geldi!

Yazı Arzu Dalyan

Sesi yeter!
İlk albümünü 2011’de elimize aldığımız fıstık Jessie J, çıkış yaptığından beri güzel şarkılarıyla olduğu kadar güçlü sesiyle de favorilerimizden. Jessie’nin sesi Adele ve Amy Winehouse gibi isimlerinkiyle karşılaştırılıyor, hatta onun için; “canavar gibi güçlü sesi var” yorumları yapılıyor! Jessie’nin karşılaştırıldığı bir başka isim de, müzik dünyasının en şeker kızlarından Katy Perry. Ancak Jessie bu karşılaştırmaları kabul etmiyor ve kendisinden çok daha önce eğlence dünyasına adım atan Katy’ye rakip olamayacağını, onu ancak örnek alabileceğini söylüyor. Jessie, Katy için: “Çalışkanlığı, kararlılığı, dünyanın sürekli onu izlemesine aldırmaması, saygınlığı ve gücü gerçekten ilham verici” diyor. Gördüğün gibi Jess, saygıda kusur etmiyor.

Kendini aşıyor
Jessie J, çok iyi çıkış yaptı ve ilk albümüyle sesinden söz ettirmeyi başardı ama güzel yıldız bu kadarla kalmadı. Her seferinde daha iyisini yapmaya, kendini aşmaya çalışan azimli bir çıtır o! Kızımızın ikinci albümü ilk albümünden çok daha farklı bir tarza sahip olsa da vokal yeteneği ilkini bastırmayı başarıyor. İkinci albümü yeni çıktığı zamanlar Jessie için; “O, çağımızın en iyi şarkıcılarından biri. Şarkılarını öyle heyecanlı ve istekli okuyor ki şarkıdaki duygu bize de geçiyor. Yeteneğini bizlerle en içten şekilde paylaşıyor” yorumları yapılıyordu.

“Heartbeat”ler onun her şeyi
Jessie, 2011’de çıktığı Heartbeat Turnesinden sonra hayranlarını Heartbeat olarak adlandırmaya başladı. Bu turnede gerçek ve koşulsuz sevgiyi tadan şarkıcı; “İnanılmazlar. Bugün, tanınan biriysem ve MTV Video Müzik Ödülleri gibi gecelerde sahneye çıkabiliyorsam, bu onların sayesindedir. Beni her zaman destekliyorlar. Albümlerimi, şarkılarımı alıyorlar. Otellerin önünde saatlerce beni bekliyorlar. Konserlerime geliyorlar. Şarkı sözlerimden dövme yaptırıyorlar. Saçlarını benim gibi kestiriyorlar. Her sanatçı hayranlarını sevmeli. Ben bu yüzden onlara “heartbeat (kalp atışım)” diyorum, çünkü onlarsız burada olamaz ve yaşayamazdım” diyerek hayranlarına olan düşkünlüğünü sence de çok tatlı bir şekilde anlatmıyor mu? 🙂

İyilik meleği Jess
Jessie’nin bundan birkaç yıl önce saçlarını kazıttığını hatırlıyor musun? Bu altın kalpli kız, gözü gibi baktığı saçlarından, bir yardım kuruluşu için hiç düşünmeden vazgeçti. Üstelik bunu sorun etmedi, hatta gayet istekli yaptı. “Saç dediğin şey yine uzar. İsterse yıllar sürsün hiç önemli değil. Tek bir kişinin bile hayatını kurtarabilirsem yaptığım şeye değmiş demektir” açıklamasıyla Jess, tüm dünyayı, yeteneğinden sonra kocaman kalbine de hayran bıraktı.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir