Röportaj

Jessie J

Jessie J’i daha yakından tanımaya ne dersin? İşte senin için sorduğumuz birkaç soru…

 
Müziğe ne zaman ve nasıl başladın?
Yıllardır müzikle ilgileniyorum aslında. Okul yıllarımda bile hep şarkı söylerdim. Hatta kasabalar arası şarkı söyleme yarışmalarını da her yıl ben kazanırdım:) Ama gerçekten o yıllarda iyi şarkı söyleyen biri miydim, o kadar emin değilim açıkçası:) Ünlü müzikal film “Annie”de rol almak istiyordum, ben de bir çılgınlık yapıp başvurdum, ama maalesef seçilmedim:( Fakat iki gün sonra başka bir oyunda başrolde yer aldım. Bir müzikalde rol almayı çok istiyordum. Neler yapabileceğimi bilmek için kendimi iyi tanımam gerekiyordu.
Müzik eğitimi aldın mı?
İngiltere’nin müzik okulu Brit School’a gittim. Rocks, Adele, ve Keb ile aynı dönemde okudum. Okula devam ederken MTV ve bir genç kız grubu için iki ayrı seçmeye katıldım. İkisine de seçildim:) Şimdi geriye baktığımda bu projelerde yer aldığım için çok mutluyum!
Amerika maceran nasıl başladı?
O sırada Adele, Duffy,  Amy Gabriela, BB… Herkes çıkış yapmak üzereydi. Ben de menejerime “Haydi Amerika’ya şarkı yazmaya gidelim” dedim:) Amacım anlaşma yapmak ya da Amerika’ya yerleşmek değildi. En sevdiğim yerlerden biri olan Hollywood’a gittik. Ama Amerikan müzik piyasası inanılmaz büyük. Miley Cyrus mesela bir dönem 6 ülkede 1 numaraydı! O sırada üzerimde nasıl bir baskı oluştuğunu anlatamam! Düşünsenize onu geçmek için bir şeyler yapmalıydım!
Senden şarkı istediği halde reddettiğin en büyük isim kim?
Christina Aguilera için şarkı sözü yazmam istenmişti, ama zamanım olmadığından yazamadım.
Yani ona “hayır” demiş oldun?
Hayır demedim aslında:) Söz yazarlığı dışındaki gerçekleştirmek istediğim projeler için zamana ihtiyacım vardı. Ama o sırada herkes söz yazarı olduğumu düşünmeye başlamıştı. Bense şarkı söylemek istiyordum!
Neden The Voice’ta jüri olmak istedin?
Çünkü benimle ilgili her şeyi temsil ediyor! Çünkü ben de sadece imajımla ve makyajımla ön planda olmak istemiyorum. Ben müzik yapıyorum ve bu alanda tanınan biri olmak istiyordum!
Müzikal anlamda seni etkileyen ilk şey neydi?
Küçükken ablalarım bana hep Fat Boy Slim grubunun “Dub Be Good” şarkısını söylerdi. Dinleyerek büyüdüğüm ve en sevdiğim müziğin o olduğunu söyleyebilirim:)
İlk satın aldığın albüm hangisiydi, hatırlıyor musun?
Cornershop’tan “Brimful of Asha”! 11 yaşındaydım ve albümü alabilmek için  £15.99 biriktirmiştim:)
Çok sık peruk kullanıyorsun…
Bunu insanlara açıklamak biraz zor… Sabah saat 4.00’te kalktığınızda ve saçınızla uğraşacak vaktiniz olmadığında bu çok pratik oluyor. Ayrıca kuaförüm her gün fön çektirmenin saçları çok kuruttuğunu ve döktüğünü söylüyor. Ben de saçlarımın dökülmesini istemiyorum. Bu yüzden de bazen peruk takıyorum.
Yoğun tempoyla nasıl başa çıkıyorsun?
Yorgunluktan şikayet eden biri değilim. Nasıl olsa dokuz saatlik iyi bir uyku çektikten sonra kendimi iyi hissedeceğimi biliyorum:)
Çocukken de şimdiki gibi kendine güvenir miydin?
Annem, babam ve ablalarım asla olduğumdan farklı davranmamı beklemediler. Bu yüzden de hiç utangaç bir çocuk olmadım. Daha geçen gün bir partide kimse dans etmezken bile biz babamla dans ediyorduk! Bence kendinden emin olmak için en önemli şey diğerlerini fazla önemsememek!
Genç kızlara verebileceğin en iyi tavsiye nedir?
Asla beklenti içine girmesinler, farz etmesinler ve her zaman çok çalışsınlar!

Yorum Yapın