İlham veren 10 Zeynep sırrı

1992 views Yorum yap

“Güneşi Beklerken” dizisinin güzel yıldızı Hande Doğandemir’in hayat verdiği Zeynep’i neden bu kadar çok sevdik dersin? Araştırdık bulduk, işte onu çok sevmemizin sebepleri ve onun gibi olmanın sırları:)

Yazı: Fatma Karaca
1.    Doğal
Zeynep her zaman çok doğal. Fazla makyaj yapmayı sevmiyor ve kokoşluk ona göre değil. Erkeklerin fazla makyaj yapan kızları çok eleştirdiği düşünülürse, makyajın dozunu abartmaması Zeynep’i bir sıfır öne geçiriyor:) Sadece gözlerini belirginleştirmek için bir kalem, rimel ve dudaklarını renklendirmek için nemlendirici kullanabilirsin. Bronzlaşacağın için kapatıcı ve allığa da gerek yok. Böylece doğal güzelliğini ön plana çıkarabilirsin.

2.    Açık sözlü
Düşündüklerini sır gibi saklamaktan, kimseye “Hayır” diyememekten ve çevrendekileri üzmemek için herkesin huyuna gitmekten sıkılmadın mı? O halde biraz Zeynep’i örnek almalısın! Düşündüklerini rahatça söyleyen, her zaman açık sözlü olan güzelimizin başı hiç ağrımıyor, “Kim, ne düşünecek” diye korkmuyor:)

3.    Düzenli
Zeynep’in odasını hiç dağınık görmedik! Her zaman düzenli ve sorumluluk sahibi olan güzel, aniden gelen misafirlere karşı mahcup olmuyor:) Ne zaman ne olacağı belli olmaz. Senin yakışıklı bir anda karşına çıkabilir ya da arkadaşların seni çok özleyip sürpriz yapabilir, sen en iyisi hazırlıklı ol:)

4.    Anlayışlı
Her zaman alttan alan, empati kurabilen Zeynep’i bu özelliğinden dolayı herkes takdir ediyor. İyi bir dinleyici ve yardımsever biri olduğu için herkes soluğu onun yanında alıyor. Sen de onun gibi her zaman empati kurmayı ve alttan almayı unutmamalısın!

5.    Olgun  
Çocuk ruhunu hiçbir zaman kaybetmemelisin. Ama bu olgun olmaman anlamına gelmiyor! Yeri geldiğinde soğukkanlı olabilmeli, olgun davranmalı, iş bitirebilmelisin. Örneğin; para yönetimini iyi yapmalı ya da bir sorunun olduğunda kendi başına halledebilmelisin.

6.    Güçlü
Zeynep, babasız büyüdüğü için, kendi kendine yetebilen güçlü bir kız. Başkasından yardım almadan kendi işini halledebiliyor. Kimseden büyük beklentileri olmadığı için hayal kırıklığına da uğramıyor. Onun güçlü duruşunu kendine örnek alabilirsin!

7.    Sportif
Fırsat buldukça koşan Zeynep, her zaman fit görünüyor. Üstelik canı ne isterse yiyor, diyet yapmak hiç ona göre değil. Sen de hem kilonu korumak hem de okulda popüler olmak için bu tip aktiviteler yapabilir, okul takımına katılabilirsin.

8.    Kararlı
Unutma ki en kötü karar bile kararsızlıktan daha iyidir. Kendinle ilgili en doğru kararları yine sen alabilirsin. Üstelik aldığın kararların arkasında durman da çok önemli. Zeynep bu konuda çok başarılı. Söylediğin bir şeyi ertesi gün uygulayamıyor, verdiğin kararlardan jet hızıyla vazgeçiyorsan, acilen bu huyunu değiştirmelisin:)

9.    Azimli
Yaşadığı hiçbir zorluk Zeynep’e “Pes” dedirtemiyor! Bütün engelleri aşıp her sorunun üstesinden gelmeye çalışıyor. İnatçılık bazen çok işine yarayabilir:)

10.    Komik ve eğlenceli
Erkekler komik ve eğlenceli kızlara bayılır! Senin yakışıklının da yanında gülebildiği, eğlenebildiği birinin olması hoşuna gider. Cool olacağım derken kasıntı bir imaj çizmemelisin. Daima rahat ve esprili olmaya dikkat et:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir