İlham perisi: Taylor

3068 views Yorum yap

taylorroportajek

“Innocent”
Bazen işler o kadar ters gidiyor ki iyi niyetli kalmak çok zorlaşıyor diye düşünebilirsin. Ancak unutma; iyilik düşündüğün ve temiz kalpli kaldığın sürece güzellikleri kendine çekersin. Taylor da genç olduğu, gençler tarafından sevildiği ve pop müzik yaptığı için zaman zaman müzik dünyasındaki bazı meslektaşlarının olumsuz yorumlarıyla ve tepkileriyle karşılaşabiliyor. 2009 MTV Video Müzik Ödüllerinde “En İyi Kadın Sanatçı Videosu” ödülünü kazanan çıtırımız tam ödül konuşmasını yaparken Kanye West sahneye fırlamış ve “Bu ödülü asıl hak eden Beyoncé’dir” demişti. Taylor’ın bu şarkıyı o olaydan yola çıkarak yazdığı söyleniyor. Kendini bozmayan, olaydan sonra Kanye West’le kavgaya tutuşmayan, mağdur rolü oynamayan ve Kanye’nin görüşüne saygı duyan Taylor iyi ki de öyle yapmış. O çizgisini bozmadıkça ve masumiyetini kaybetmedikçe yolu daha da açıldı. Şimdi her albümü bir öncekini solluyor.

“22”
Taylor’ın bu şarkısı kendini özgür, pozitif ve enerjik hissetmekle ilgili bir parça. Şarkıya göre, her şeyini paylaşabileceğin, gözün kapalı güvenebileceğin dostların oldu mu kendini her zaman mutlu ve güçlü hissedebilirsin. Haydi, sen de “22”dan ve Taylor’dan ilham al, kankalarını topla, sabaha kadar dans edebileceğiniz, konuşabileceğiniz, oyunlar oynayacağınız; kısacası sizi daha da yakınlaştıracak şeyler yapacağınız bir gece planla, keyfin yerine gelsin. Sen de TayTay gibi keyifli olur ve her şeye pozitif yaklaşırsan yaptığın hayatta çok daha başarılı olur, her daim genç ve güçlü hissedersin.

“Shake It Off”
Akıllı ve yetenekli fıstığımız Taylor’dan bir hiçbir şeye takmama şarkısı! Özel hayatı didik didik edilen, iyi veya kötü, her yaptığının üstüne laf söylenen Taylor, çareyi artık bunlara takmamakta bulmuş. Şarkısında da; “İnsanlar benim için kafasının içi bomboş ya da o kadar kişiyle çıkıyor ama hiçbirini elinde tutamıyor diyorlar. İsteyen nefret eder, isteyen kalbimi kırar, isteyen oyunlar oynar. Hiç birini umursamıyorum” diyen çıtır sana da örnek olmalı. Görüyorsun ya, hakkında söylenenler onu tanıyanların ve sevenlerin gözünde, onun değerini azaltmıyor. İyisi mi sen de olumsuzlukları salla gitsin, kafan rahat etsin!

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir