Genel Manşet Röportaj Ünlüler

Hira Koyuncuoğlu: “Yaşadığımız zorluklar bizi biz yapar”

2020’nin onun yılı olduğunu söyleyen genç oyuncu Hira Koyuncuoğlu ilişkiler, siber zorbalık ve yaşamla ilgili tüm görüşlerini Heygirl’e anlattı.

2020’nin onun yılı olduğunu söyleyen genç oyuncu Hira Koyuncuoğlu ilişkiler, siber zorbalık ve yaşamla ilgili tüm görüşlerini Heygirl’e anlattı.

Yazı İrem Naz Güvel

2019 senin için nasıl geçti? 2020’nin bir önceki yıldan daha iyi olacağına inanıyor musun?

2019 bana çok şey öğretti. Farkındalığımın arttığı hayatımdaki değer ve sevgi kavramının oturduğu tam olarak bir düzenlenme, yenilenme, tazelenme yılı diyebilirim. 2020 benim yılım. Bunu da öncesinden her anlamda hissettirdi. Kesinlikle çok güzel olacağına inanıyorum:)

Instagram’da fotoğraflarının altına genelde sözler yazıyorsun. Seni en çok motive eden söz hangisi?

“Sonsuza kadar yaşayacakmışsın gibi hayal kur, bugün ölecekmişsin gibi yaşa.”

“Seni öldürmeyen şey, güçlendirir” sözüne inanıyor musun?

:)Evet inanıyorum. Yaşadığımız tüm zorluklar bizi daha çok biz yapıyor aslında. Benlik Yaşanılanlarla daha güçlü, daha gerçek ve daha farkında oluyor. Kötü bir şey yaşandığında düşüp etrafa oradan bakmak yerine, hemen kalkıp daha da güçlü hayata devam etmek ve yeni senin aslında sana ne kadar iyi geldiğini görmek çok güzel.

İnternet zorbalığı hakkında neler düşünüyorsun? Bunun önüne nasıl geçilebilir?

Üzücü bir hal aldı. İnsan inanmak istemiyor ama toplum inanılmaz nefret doldu. Birbirlerini, hayatlarını, yaşadıklarını bilmeden, anlamadan yargılar hale gelen insanlar ellerine telefonları alıp kötü yorum yapıyor. Önce “iyi” olanı değil, “kötü” olanı düşünmek bir yaşam tarzı haline gelmiş. Bunun önüne sosyal medya organları kapanmadan geçilebileceğini düşünmüyorum.

Bir günlüğüne bir erkeğin beynine girsen, onlar hakkında neyi öğrenmek isterdin?

Açık konuşayım hiç merak etmiyorum kadın olduğum için çok şanslı hissediyorum kendimi.

Bir ilişkide seni yıpratan şey nedir?

Yalana tahammül edemem. Bir ilişkinin içine yalanlar girerse ilişkinin tüm gerçekliğini yitirdiğini düşünüyorum.

Uzun süredir baleyle ilgileniyorsun. Bale senin için ne ifade ediyor?

Bale benim için hem bedenimin, hem ruhumun özgürleştiği bir yer. Her anlamda dinlenmek ve kendimi dinlemek, arınmak, kendime daha da yaklaşmak, istediğim yere yolculuk yapabildiğim sonsuz ben olduğum bir yer.

Dışarı çıkmadan önce hazırlanma sürecinden bahseder misin? Ne kadar zamanda hazırlanıyorsun?

Bu konuda acayip kabiliyetliyim:) Bir erkeğin hazırlanmasından çok daha hızlı bir şekilde hazırlanıyorum. Duş, saç, makyaj, kıyafet yarım saati bile bulmuyor diyebilirim.

Bize hayalindeki projeyi anlatır mısın?

Bir dansçının hayatını canlandırmak istiyorum. Sahnede, kuliste yaşadığımız heyecanı, zorlukları bir dansçının her anlamda yaşadığı ruh hallerini, o disiplini hayatına yansıtışını, hırsını, kazanışını, kaybedişini, mücadelesini…

Heygirl kızlarına tavsiyelerin neler?

Kalbinizin sesini dinleyin. Her ne alanda olursa olsun o hep doğru yolu gösteriyor. Hayallerinizin peşinden gidin. Evet, belki bu yolda bazı ufak tefek taşlar ayağınıza batacak ama bu sizi asla yıldırmasın. Ailenizin elini hep sımsıkı tutun. Dostlarınız sizin aynanız onları iyi seçin. “Elalem ne der”cilere kulak asmadan içinizden geldiği gibi yaşayın. Çünkü bu sizin hayatınız:)

Hira Koyuncuoğlu yanıtlıyor. En son…

  • Ne izledin? “Pose”.
  • İlgi çekici ne okudun? “Yaratıcı Tür”.
  • Kimin profiline baktın? Penelope Cruz
  • Hangi diziyi bir solukta bitirdin? “YOU”
  • Neyi unuttun? Çaydanlığın altını açık unuttum.

Yorum Yapın