Röportaj

Gece Yolcuları’yla müzik yolculuğu

alt

Rock’n Dark Express Müzik Yarışması’nın Adana birincisini seçmek için toplanıp kendimizi Adana’ya attık. Yarışmada birçok heyecanlı finalistin yanı sıra Gece Yolcuları da sahne aldı. Biz de onları yakaladık, grubun vokalisti Ediz ve gitaristi Uğur’la eğlenceli bir sohbet yaptık!

 

 

 

 

 

 Şu anki yolculuktan başlayalım, Gece Yolcuları bize Rock’n Dark Müzik Yarışması yolculuğundan bahsedebilir mi?
Ediz: Rock’n Dark organizasyonunda ikinci yılımız. Geçen yıl da bu organizasyonda bulunduk. Çok keyifli geçiyor, çünkü hem sektörden hem de sektör dışından birçok insanla tanışma şansı buluyoruz. İyi bir yarışma olduğunu düşünüyorum. Türkiye’deki müziğe yetenekli gençlerin taranması, onların kendi şarkılarıyla seslerini duyurmalarına imkan verilmesi çok önemli. Tabii aslına baktığınızda şarkıları yarıştırmak çok zor, ama en azından ileride bu yarışmadan çıkan arkadaşlarımızı da piyasada göreceğiz ve bundan mutluluk duyacağız. 

Uğur: Geçen yılın yarışma birincisi Batı Yakası, çok iyi tablo. Çok dinamik genç adamlar her biri de. Batı Yakası gibi kazanan gruplara bu zor kriz döneminde albüm yapılması da çok anlamlı. Zaten biz de bu yarışma kapsamında sanatçı olarak yer aldığımız için çok mutluyuz.

Biraz da sizin müzik yolculuğunuzdan bahsedelim…
Ediz: Aslında ben ve Uğur uzun yıllardır grubu ayakta tutan iki kişiyiz. Müzik yolculuğumuz da bir anlamda hayatımız olmuş durumda. Çünkü biz kendi şarkılarımızı yapmak isteyen, kendi yolunda gitmek isteyen adamlardık. Bunu da yaptığımız üç albümle başardık. Ve belki binlerce de konser yaptık. Ne kadar performansımız var, hatırlamama imkan yok. Yola yine insanlarla şarkılarımızı paylaşarak devam edeceğiz. 

Uğur: Bizim müzik yolculuğumuz aslında bizi aşan bir oluşum oldu. Genç çocuklar olarak hayallerle başladık yola. Şu an bir sürü konser verebilmiş, birçok kişiye ulaşabilmiş bir grup olduk.

Dünkü performansınız süperdi…
Uğur: Ne mutlu bize o zaman! O günü güzel diye hatırlayacağız, tüm gün ve gece:) 

Yorum Yapın