En eğlenceli hotel

4156 views Yorum yap

Çılgın saçları, farklı giyim tarzları ve yaptıkları müzikle bir anda ilgimizi çeken; rapçi Tom’u, gotik Bill’i, George’u, Gustav’ıyla beğenimizi kazanan Tokio Hotel tüm dünyada büyük ilgi uyandırdı. Tabii biz de bu fırtınadan nasibimizi aldık:) Görünüşleri kadar yaşamları, aşk ilişkileri de farklı olan Tokio Hotel’i daha yakından tanımaya ne dersin?

 

 

 Süper Tokio Hotel duvar kağıtları

 

 

 

 

 

 

Derleyenı: Fatma Karaca

Nasıl ünlü oldu

Ülkemizde de çok dinlenen Alman rock-pop grubunun çalışmaları arasında dört “bir numara” single, iki de “bir numara” albüm bulunuyor; kendi ülkelerinde yaklaşık 3 milyon cd ve dvd sattılar. Şimdiye kadar en çok liste başarısını Almanya ve Avusturya’da elde ettiler. Ayrıca, Fransa, İtalya, İsrail, İsveç, Belçika ve İsviçre’de de bazı liste başarıları kazandılar.

İlk olarak 2001’de Devilish adıyla kurulan grup, yetenek gösterilerinde ve küçük konserlerde çalmaya başladı. Bill Kaulitz, 2003’te (çeyrek finalinde elendiği) çocukların Yıldız Arama’sına katıldıktan sonra, müzik yapımcısı Peter Hoffmann tarafından keşfedildi. “Devilish” adı Tokio Hotel’e çevrildi. Neden mi? Çünkü “Tokio”, grup üyelerinin en çok konser vermek istedikleri yer olan Tokyo’nun Almanca’sı. “Hotel” de turnelerde hep otellerde kaldıkları için. İdealleri uğruna ismini bile değiştiren grubun şansı da varmış ki, dünyanın dev müzik yapım şirketi Sony&BMG ile bir sözleşme imzaladı. Ancak ilk albümlerinin basımından kısa bir süre sonra Sony sözleşmeyi bitirdi. 2005’te, grup bu kez Universal ile anlaştı. Universal’in de desteği ile Basement Jaxx, Melodik Pinpon, Bob Sinclar ve Givichy Universal gibi birçok başarılı ve ünlü dj, Tokio Hotel şarkılarını tekrar düzenledi. Tokio Hotel, artık tüm dünyaya açılmaya hazırdı!

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir