Ella Henderson

1702 views Yorum yap

Ella Hendersonİlk albümü “Chapter One”ı kısa süre önce yayımlayan; ancak hakkında daha şimdiden “yeni Adele” yorumları yapılan çıtırı radarımıza almanın tam zamanıdır!

Yazı Arzu Dalyan

Doğuştan yetenekli
Üç yaşında şarkı söylemeye başlayan ve piyano çalmayı kendi kendine öğrenen Ella’nın o zamanlar en büyük zevki ailesine yılbaşı gösterileri hazırlamakmış. Dedesi Bill’in onu yüreklendirmesiyle müzik eğitimi almaya karar veren fıstık, birçok sahne sanatları akademisinden de burs kazanmış. Küçüklüğünden beri aklı fikri sahnelerde olan kızımız, 2012’de katıldığı “The X Factor” yarışmasıyla bu konuda büyük bir adım atmış oldu. Yarışmayı altıncı tamamladı ama başından beri birçok kişinin favorisiydi; hatta hakkında “Yarışma tarihindeki en yetenekli isimlerden biri” yorumları yapılıyordu. Durum bu olunca Ella’nın elleri boş kalmadı ve yarışmadan kısa süre sonra albüm anlaşması imzaladı.

Arkası sağlam
Ella, yarışmalarla ünlü olan diğer birçok şarkıcının aksine ilk albümü için acele etmedi. Yeni yıldız adayı, tüm şarkıları kendisinin yazdığı albüm için; “Her şarkının belirli bir durumu anlatmasını istedim. İçimden geldiği gibi, dürüstçe yazdım. Albüm bir anlamda herkesin erişimine açık bir günlük gibi oldu. Şarkıları doğru sıraya koymak epey zamanımı aldı. Neyse ki şu anki sonuçtan memnunum” şeklinde konuşuyor.  Ella’nın on üç şarkılık albümünde One Republic solisti Ryan Tedder’ın imzası göze çarpıyor. Son yılların en başarılı müzisyenlerinden Ryan Tedder; One Direction, Taylor Swift, Demi Lovato ve Ariana Grande’ye de şarkılar yapıyor.

Şimdiden liste başı
Ella, albümünü haziran ayında “Ghost” şarkısıyla müjdelemişti. İngiltere ve İrlanda’da kısa sürede bir numaraya yerleşen parça, adeta bu çıtırın gümbür gümbür geldiğinin habercisiydi. “Ghost”un ardından gelen ikinci single “Glow”a da bayıldık. Güçlü sesi, şarkı yazımındaki yeteneği ve işi konusundaki titizliğiyle Ella Henderson, yakın geleceğin en parlak yıldızlarından biri olmaya aday.

Union J ile kanka!
İşte size bu kızı sevmek için bir neden daha! Ella ve Union J grubu, “The X Factor” yarışmasına aynı yıl katılmışlardı. Yaşları yakın olduğu ve iyi anlaştıkları için sürekli bizim yakışıklılarla vakit geçiren Ella’nın adı grup üyelerinden neredeyse hepsiyle anıldı. O ise işin aslını: “George benim en yakın arkadaşım, Jaymi ağabeyim gibi, JJ ise çok komik biri” diyerek açıklıyor. “Peki ya Josh?” diye soruluncaysa; onunla yarışma sırasında aralarında arkadaşlıktan fazlası olduğunu itiraf ediyor. Bugünlerde Ella grubun tüm üyeleriyle çok yakın arkadaş; hatta 2015’te evlenmeyi planlayan Jaymi düğününde Ella’nın sahne almasını istiyor. Bizce Ella, kankasını kırmayacaktır;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erkek Gözüyle - Kolpa

“Resmen bağımlılık oldu”

Merhaba! Ben yaklaşık 7 aydır bir çocukla çıkıyordum. Onu çok sevdim, hayatımda birisini hiç bu kadar sevmemiştim. O bende resmen bağımlılık haline geldi. Birbirimize yeminler ettik, hiç bitmeyecek demiştik. Hiç bitmeyeceğini düşünmüştüm. Ama o

Devamı   1152