“Bu Yağmurlar” senin için

2194 views Yorum yap
alt

altRock’n Dark Müzik Yarışması 2010’un Antalya elemeleri için yollara düştük ve Emre Aydın’ı kendi memleketinde izleme şansı yakaladık. Onu bulmuşken bırakır mıyız hiç! Tabi ki Kulise daldık:) Emre’yle sohbet çok güzeldi, vakit nasıl geçti anlamadık!

 

 

 Yazı: Hazan Aköz

alt“Bu Yağmurlar” ne zaman dinecek? Yaz ne zaman gelecek? Yağmuru seviyor musun?
Onu şarkıda metafor olarak kullandım. “Yağmur yağıyor, dışarı çıkıp dolaşayım, romantizm yapayım” diyen biri olmadım hiç. Camdan yağmuru izleyip şiir okuyan bir tip de değilim. Çok fazla sevmiyorum galiba yağmuru:) Tamam, pencerenin önünde vakit geçirmek hoşuma gider ama özellikle yağmur yağıyor diye sevinmem. Zaten “Bu Yağmurlar” şarkımda da yağmuru metaforik olarak kötü bir şey gibi yorumladım.

Sanki yağmur yağınca gökyüzünde birileri ağlıyormuş, hüzünleniyormuş gibi, değil mi?
Tanrının gözyaşları! Yağmurun en kötü tarafı yağdığı zaman, eğer dışarıdaysanız, kaçacak bir yerinizin olmaması! Çünkü her yere yağıyor. Eğer üzgünsen, nereye gidersen git, acını da birlikte götürüyorsun:)

Tam olarak büyüdüğünü ilk ne zaman hissettin? Çünkü erkekler kolay kolay olgunlaşamaz.
Üniversiteyi kazanıp gittiğimde “Ben bu işi beceremeyeceğim herhalde, ben nasıl iktisatçı olacağım?” diye kaygı duyduğumda büyüdüğümü fark ettim. O zamana kadar bir sürü sıkıntı yaşıyorsunuz ama Anadolu Lisesi’ni kazanırsınız kazanmazsınız o kadar önemli değil. Ergenlik problemleri ya da şimdi SBS falan var galiba, hepsi bir şekilde çözülür ama “Bu çözülemezse ne yapacağım?” oldum. Üniversite ilk sorumluluk duygusuydu. 10 gün içinde de anladım zaten yapamayacağımı:) Biraz uğraştım çabaladım ama neyse ki “Sing Your Song Yarışması” ve ilk grubum “6. Cadde” vardı. İmdadıma yetişti:)

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bakım

Kendini yenile

Zararlı güneş ışınları, polen tozu, rüzgar derken doğa bir değişim içine giriyor ve tabii ki biz de ona uyum sağlamak zorunda kalıyoruz. Sen de kendini yenilemeye ne dersin? Yazı: İpek Koşan CİLDİNİ ARINDIR •  

Devamı   105793