Röportaj

Anastacia

alt

 

 alt* Okuldayken nasıl bir kızdın?
Arkadaş canlısı ve eğlenmeyi çok seven bir kızdım. Biraz yüksek sesle konuşur ve gülerdim ama arkadaşlarım buna alışmıştı. Bir de okulda çok başarılı bir öğrenci olduğum söylenemezdi.

 

 

 

 

* Çocukluğuna dair hatırladığın en güçlü anın ne? 
Ablamın dudağını patlatmıştım:) Çocuk parkındaydık, kaydıraktan aşağıya kaymamasını çünkü yukarıya tırmanacağımı söyledim. Beni dinlemedi ve aşağıya kaydı. Ben de o aşağıya inince yüzüne tekme attım. Benden büyük olmasına rağmen fiziksel olarak ben iri bir çocuktum ve karşılık vermek yerine bir hafta boyunca benimle konuşmadı.

 

* Sürekli gözlük takıyorsun. Bunu imajın için mi yapıyorsun?
4 yaşımdan beri gözlerim bozuk. O yüzden gözlük takmak benim için kazak giymek gibi doğal. Aynı şekilde onları kıyafet gibi sürekli değiştirmek de bir o kadar doğal. Değişik modellerde bir dolu gözlüğüm var. Plak şirketimin bunu bir reklam stratejisi olarak kullandığını da söylemeliyim ama aslında ben gözlük takmak zorundayım. Değişik renklerde lensler ve komik komik gözlükler takan insanlar bana gözlüklerimi nereden aldığımı soruyorlar ama onlara verecek sabit bir cevabım yok çünkü ben her yerden gözlük alıyorum:) 

* Müzik piyasasındaki şöhretinin karakterini değiştireceğini düşünüyor musun?
Ben müzikle kontak kurduğum anda karakterimin oturduğunu düşünüyorum o yüzen bundan sonra da bir şeylerin değişeceğini sanmıyorum. Ama eğer beni zorla değiştirmeye çalışırlarsa, kendim olamamak benim için her şeyin sonu olur.

* Müzik yaşantında kimlerden etkilendin?
Aslında öyle bariz bir şekilde etkilendiğim insan yok. Mesela gidip bir sanatçının CD’sini aldığımı hatırlamıyorum. Sürekli radyo dinlerdim. Odamda ünlü sanatçıların posterleri olmazdı. Ama annem Barbra Streisand ve Elton John’a bayılırdı, ben de zamanla onları zevkle dinlemeye başladım. 

* Duşta şarkı söyler misin ve komşuların bundan rahatsız olur mu?
Kesinlikle söylemem. Sadece çalışmak için şarkı söylerim çünkü sesimi yormak istemem. Bu yüzden komşularım rahat:)

* Müziğe karşı yetenekli olduğunu ne zaman keşfettin?
Sanatçı bir ailenin çocuğuydum. Annem Broadway’deki müzikallerde rol alıyordu, babam da ünlü otellerin klüplerinde şarkı söylüyordu. Yani ailemdeki herkes şarkı söylüyordu ama buna rağmen ben bu konuda pek istekli değildim. Önceleri sadece New York’taki klüplerde dans ediyordum. Salt’n Pepa’nın iki videosunda da bir dansçı olarak rol aldım. Dans ettiğim klüplerden birine gelen bir prodüktörün ısrarıyla şarkı söylemeye başladım. 

* Göğüs kanseriyle nasıl mücadele ettin?
Öncelikle bu haberin beni alt üst etmesine izin vermedim. Doğuştan mücadeleci bir insan olduğumu düşünüyordum ama bu olaydan sonra gerçekten öyle olduğumu anladım. Moralimi hiç bozmamaya çalıştım ve mücadeleye devam ettim. İçimden, kendime sürekli “lütfen endişelenme” diye telkinlerde bulundum. Ameliyat oldum ve doktorum hayatımı kurtardı. O dönemde benim yanımda olan herkese ve doktoruma minnettarım. 

* Seni en çok nasıl insanlar etkiler?
Pozitif ve espri yeteneğine sahip olan insanlar.

* Sence cehennem nasıl bir yer?
Negatif insanlarla dolu bir oda:)

* En son ne zaman ağladın ve neden?
Ben çok sık ağlamam o yüzden en son ne zaman ağladığımı hatırlamıyorum ama muayyen dönemlerimde biraz hassas oluyorum:)

* Bu güne kadar satın aldığın en saçma şey ne?
Bir seyahatimde girdiğim bir mağazadan abartmıyorum bir düzine ceket almıştım. Bu ceketlere binlerce dolar harcadım ve bu bir alışverişte o güne kadar harcadığım en fahiş rakamdı. Sonra çok pişman oldum tabii:)

* Hayatının son 24 saatini yaşıyor olsaydın, ne yapardın?
Aslında her zaman yaptığım şeyleri yapardım çünkü ben her günümü son günümmüş gibi yaşayıp, hayatın tadını çıkartmaya çalışan biriyim.

* Eğer bir hayvan olsaydın, ne olmak isterdin?
Bir maymun:) Çünkü onlar yaşam dolu, enerjik, mutlu ve temiz hayvanlar. Kendileri gibi olmaktan mutlular ve kalabalıkta kendilerini daha mutlu hissediyorlar.

* Kendini beş kelimeyle anlatır mısın?
Komik, pozitif, gerçekçi, tutkulu ve romantik:)

Yorum Yapın