Manşet Ünlüler

Rönesans dönemi başlıyor

Son dönemde Halsey’nin başarılarını konuşuyoruz. Yeni anne olan şarkıcı son albümü ve onunla bağlantılı filmiyle de adından çok bahsettirecek görünüyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Konsept hazır

Halsey dördüncü stüdyo albümü “If I Can’t Have Love, I Want Power” ile sanatta yepyeni bir çağı başlatıyor. Şarkıcı, albümü “hamilelik ve doğumun sevinçleri ve korkularıyla ilgili bir konsept albüm” olarak tanımlıyor ve ekliyor: “Bu albüm, hamilelik sevinçleri ve korkuları hakkında. Albümün kapak resminin, son birkaç aydaki yolculuğumun duygusunu aktarması benim için çok önemliydi. Son yıllarda vücudum birçok farklı şekilde dünyaya ait gibiydi. Bu kapak benim özerkliğimi geri alma ve yaşam gücü olarak gururumu ve gücümü belirleme aracım.”

Rönesans tablosu

Albümün kapağı son yıllarda gördüğümüz en iyi kapaklardan biri. Bu muhteşem kapak resmi yeni albüm ile ilgili beklentilerimizi artırdı. Görselde Halsey, kucağında bir bebekle yaldızlı bir tahtta otururken Rönesans tarzı bir sanat eserine dönüşüyor. Şarkıcı, kapak resminin hamile ve doğum sonrası vücutların güzelliğini kutlamak için olduğunu söyleyip devam ediyor; “Beden ve emzirme konusundaki sosyal damgalamayı ortadan kaldırmak için uzun bir yolumuz var. Umarım bu, doğru yönde atılmış bir adım olabilir.”

Filmi vizyonda

Halsey sadece yeni şarkılarıyla sevenlerini mutlu etmiyor, albümle birlikte albümle bağlantılı bir filmi de vizyona sokuyor. Filmin fragmanında “Bu film, cinsellik ve doğumun yaşam boyu süren sosyal labirenti hakkında. Asla anlatılmamış en büyük korku hikayeleri, o labirentte ölenlerin cesetleriyle birlikte gömüldü” yazısını okuyoruz. 13 dakika uzunluğundaki videoda Halseyi müzede yürürken özellikle de Meryem Ana ve çocuğunu tasvir eden tablolara bakmak için dururken görüyoruz. Filmi daha önce “Without Me” ve “You Should Be Sad” kliplerinde birlikte çalıştığı yönetmen Colin Tilley çekti. Halsey de filmin senaryosunu yazdı. Şarkıcının sanatsal yönünün ne kadar kuvvetli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden filmi heyecanla bekliyoruz.

Ender doğdu

Bu yılın başında erkek arkadaşı senarist Alev Aydın ile bebek beklediklerini açıklayan Halsey, nihayet bebeğini kucağına aldı. Şarkıcı 14 Temmuz günü Ender Ridley Aydın’ın doğumunu, “En ‘nadir’ ve coşkulu doğum için şükran doluyum. Sevgiden güç alıyor” notuyla duyurdu. Bebeğine Türkçe isim koyması elbette dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca Halsey’in Türkçesini ne kadar ilerlettiğini de yaptığı eğlenceli yorumlardan anlıyoruz.

Yorum Yapın