Genel Kültür Mantarı Manşet Ünlüler

Poster kızı

Zara Larsson’ı özlemiştik. Eski müzik tarzlarını modernleştirme akımına uyan şarkıcı yeni albümü “Poster Girl” ile köklerine iniyor.

İrem Naz Güvel

Sınırları zorluyor

“Lush Life” ve “Aint My Fault” gibi hit parçalara imza atan Zara Larsson, üçüncü stüdyo albümü “Poster Girl” ile geri döndü. Geçtiğimiz yaz çıkması planlanan albüm hem pandemi hem de Zara’nın içine sinmeyen birtakım detaylardan dolayı ertelendi. Ekibine kalsa albüm bu yıl da neredeyse çıkmayacakmış. Ancak Zara, “Hala bu karmaşanın içindeyiz. Şimdi değilse ne zaman? Bir şeyleri zorlamada gerçekten iyiyim. Her zaman bir şeyi zorlamak için bir neden mutlaka vardır” diye albümü yayınlamak için nasıl çaba gösterdiğini anlatıyor.

Yeni nesil ABBA

İsveçli ikonik grup ABBA’nın memleketinde doğan Zara, grubun şarkılarıyla büyümüş. İster istemez küçükken dinlediği şarkılar “Poster Girl”de etkili olmuş. “ABBA’dan çok ilham aldım” diyen şarkıcı modern ABBA hissini yakalamak için grubun müziklerini incelemiş. Sonuç ortada:)

Ondan dinle

“Daha önce yayınladıklarımı beğendiyseniz, ‘Poster Girl’ün de tadını çıkaracaksınız. Albümün tıpkı yaşam gibi iniş ve çıkışları var” diye konuşan Zara’nın, albümde öne çıkan şarkıları için bakalım neler demiş?

Love Me Land

“Bu, karantina başlamadan bir gün önce kaydettiğimiz son şarkıydı. Club hissini uyandıran şımarık, eğlenceli bir şarkı yapmak istedim. Yine de pek çok duygusu vardı ve bence bunların mükemmel bir karışımı.”

Talk About Love

“Bunu duyar duymaz, bir sanatçıyla düet yapmanın şarkıyı daha özel hale getireceğini hissettim. Birisi Young Thug’ı önermeden önce o kadar çok insanla görüştük ki! O mükemmel oldu. Pop’u eğlenceli kılan şey, çok geniş olması. Yeni hisler veya sesler deneyebilir ve yine de bu özgünlüğü koruyabilirsiniz.”

Need Someone

“Şarkının anlattığı şeyi seviyorum: Birine ihtiyacım yok ama seni istiyorum. Cher’in dediği gibi: ‘Bir erkek bir zorunluluk değildir. Erkekler bir lükstür, tatlı gibi.’ Erkekler harika ama hayatta kalmak için gerekli değiller. Bu şarkı, pencerelerinizden günbatımına bakma hissini veriyor.”

Right Here

“Arkadaşlarım, “Neden bana bakmıyorsun, gözlerini ekrandan ayırmıyorsun” sözünün benimle ilgili olması gerektiğini söylüyorlar. Çünkü ben her zaman telefonumdayım ve hiç konuşmuyorum. Bu şarkı, hak ettiğiniz ilgiyi ve sevgiyi size vermeyen biri hakkında. Akılları başka bir yerde. Aslında orada olmadığını hissetmek üzücü. Bunun birçok insan için çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Poster Girl

“Birçok şey için poster kızı olmayı isterken, aynı zamanda Instagram takipçilerimin aslında tanımadığı özel bir kişi olduğumu ifade ediyor.”

Look What You’ve Done

“Bu şarkıyı çok seviyorum. Kalp kırıklığı hakkında yazmak istedim ama güçlendirici ve olumlu bir şekilde. Benim dünyamda savunmasız olmak güçlü olmaktır. Fakat şarkıda ‘Sadece yaptığına bak, parlıyorum! Tam bir pislik gibi görünüyorsun!” diyorum. ‘Poster Girl’de böyle bir şarkının olması benim için önemliydi.”

Ruin My Life

“Sizin için kötü olan bir ilişkinin ardından o kişiye geri dönme hissiyle ilgili. Yalan söyleyemem, kötü bir ilişkiden çıktım. Onun senin için iyi olmadığını biliyorsun ama geri dönmek istemekten de kendini alamıyorsun. Kötü ilişkileri teşvik eden bir kız olmak istemiyorum. ‘Ona geri dön, her şey yoluna girecek’ demek istemiyorum. Ama aynı zamanda hissettiğim veya yaşadığım bir şeyi ifade edebilecek bir sanatçı olmak da istiyorum.”

Stick With You

“Bu şarkıyı, sevmediğim bir erkekle görüşen arkadaşım için yazdım. Aşk balonunun içindeyken, kimse nasıl hissettiğini anlayamaz. Neyse ki benimle aynı sonuca vardı ve ayrıldılar. Genellikle arkadaşlarınızın haklı olduğu ortaya çıkar.”

FFF

“‘FFF’ bir arkadaşa aşık olmak anlamına geliyor. Gerçekten uzun zamandır arkadaşım olan bir çocuğa tamamen takıntılı oldum. Arkadaşına aşık olduğun zaman kaybedecek çok şeyin var. Bu yüzden bu deneyim hakkında yazmak istedim.”

Yorum Yapın