Manşet Ünlüler

Plastik kalpler durağı

“Sadece bir şeyler hissetmek istiyorum. Ama bütün gece hiçbir şey hissetmiyorum” diyen Miley Cyrus son albümüyle en gerçekçi duygularını paylaşıyor. Albümü iyi dinle, çıkarılacak çok ders var.

 

Kendini tekrarlamıyor

İster sev ister sevme ancak Miley Cyrus kendini tekrarlamadan, her zaman farklı işler yapma peşinde. Son albümü “Plastic Hearts” bugüne kadar ona en çok yakışan dönem gibi görünüyor. Artık tamamen bağımsız bir kadın olarak karşımızda. Kendi sınırlarını zorlamaya devam ettiği albümün üstünde 2 yıldan fazla süredir çalıştı. Bu süreç içinde hayatında birçok şey yaşandı; evlendi, boşandı ve evini yangında kaybetti. “Plastic Hearts” tüm bu yaşanmışlıkları içinde tutan çarpıcı bir albüm.

 

Küllerinden doğ

Hatırlarsan Miley, büyük bir yangında evimi kaybetmişti. O sıralara üstünde çalıştığı albümün bir kısmı yangında gitse de, çalışmalarının büyük bir çoğunluğu iş arkadaşında olduğu için kendini şanslı sayıyor. “Evimi bir yangında kaybettim ama küllerinden doğdum” diyen Miley, “Plastic Hearts”ın hazırlık aşamasının ona bu süreçte güç verdiğini açıklıyor. Albümdeki “Golden G String” ve “WTF Do I Know” şarkıları yeniden doğuşunu simgeliyor.

 

Aşkı bul

Aşk konusunda ise hiç olmadığı kadar açık sözlü olan şarkıcı, bu zaman kadar hayatını hep aşklarının etrafında döndürdüğünü söyledi. Herkesin de aşka ihtiyacı olduğunu ve bazen aile kurmaya özlem duyduğunu da itiraf ediyor. Ancak kendini hiçbir kalıba yerleştirmeyi istemeyen Miley, başına buyruk yaşamaya devam edecek gibi:)

 

Dua Lipa ile çalışmak

Bu albümün sürpriz isimlerinden Dua Lipa sence de albüme çok yakışmamış mı? Miley ortak çalışmaları “Prisoner”ın herkes için mükemmel bir zamanda geldiğini söylüyor. Çünkü şu an herkesin duygularında hapsolduğundan dinleyenlerin kendilerinden bir parça bulabileceklerine inanıyormuş. Dua ile çok ortak noktaları olduğunu söyleyen şarkıcı, onu bir yıldız olarak görüyormuş. Onun açık sözlülüğünden etkilenen Miley, ona karşı güven hissetmiş. Bu iş birliğinin son olmayacağını düşünüyoruz, ne dersin:)

 

Enerjini kullan

Miley’nin tarzı değiştikçe onun ne kadar geliştiğini gözlemliyoruz. Büyüdükçe kendi sağlığına daha çok özen göstermeye başlamış. Bu konuda şöhretle baş etme yollarını geliştirmiş. “Kendi güçlerini ve enerjilerini kaldıramayan bazı sanatçıların olduğunu hissediyorum. Şöhret bir enerjidir ve bunu kullanabilmek gerek. Ben ne olursa olsun onunla doğdum” diyerek içindeki enerjisi pozitif yönde kullanmaya çalıştığından bahsediyor.

 

Duygularını yaşa

Sanatçıların zaman zaman ilham sıkıntısı yaşadığını biliyoruz. Miley de bu durumu deneyimlemiş ve işkenceden farksız olduğunu açıklamıştı. Şarkıcı duygularından nasıl beslendiğini şu şekilde açıklıyor; “Yaratıcılık için biraz çatışma arayışındayım. Bazen üzgün hissetmeyi seviyorum. Bir şeyler hissetmeliyim. Acı ve üzüntü bana ilham veriyor.”

Yorum Yapın