Güzellik Manşet Ünlüler

“Patlak” düşmanlar

Sivilcelerin sadece sende çıktığını düşünmüyorsun değil mi? Pürüzsüz ciltleriyle sık sık gördüğümüz ünlülerin de başı sivilceleriyle belada!

 

Charli D’Amelio

16 yaşındaki TikTok kraliçesi Charli temiz bir yüzü olsa da, sivilceleriyle zaman zaman baş etmek zorunda kalıyor. Yaşının gereği bunun çok doğal olduğunu belirten ünlü fenomen, “Stresten ya da adetten kaynaklı yüzümde sivilcelerin oluşması kadar normal bir şey yok” diyor. Hayranlarına, onlar gibi cilt problemi yaşadığını göstermek için makyajsız fotoğraflarını paylaşmaktan çekinmiyor.

 

Lili Reinhart

Her zaman açık sözlülüğüyle bilinen Lili, 12 yaşından beri kistik sivilcelerle mücadele ediyor. Bunlar en sancılı sivilce türü olarak biliniyor. Cildindeki bu problem onda çok fazla endişe ve üzüntüye neden oluyormuş ve her zaman onları saklama gereği hissediyormuş. Alnında sivilcelerle tüm gün fotoğraf çekimi yapmak zorunda kaldığı anları şu şekilde anlatıyor; “11 saatlik çekim sırasında 20’den fazla kişi monitörde yüzümü inceliyordu. Tek düşünebildiğim şey kamerada görünen sivilcelerimdi.”

 

Kendall Jenner

“Sivilceler özgüvenimi tamamen mahvetti. İnsanlarla konuşurken onların yüzüne bakmazdım bile. Kendimi dışlanmış gibi hissediyordum. Konuşurken elimle yüzümü kapatıyordum. Lisedeyken erkeklere bakamıyordum bile.” Bu sözler dünyaca ünlü manken Kendall Jenner’a ait. Her zaman kusursuz görünümüyle karşımıza çıkan başarılı mankenin bile sivilceleri çıkıyor. Bu yüzden onları çok da dert etmemek gerek:)

 

Zendaya

Hormonal sivilcelerle baş etmek zorunda kalan bir diğer isim de Zendaya. Başarılı oyuncu gerçekten özenilecek bir cilde sahip. Ama o da bizim gibi her ay istenmeyen sivilceleriyle uğraşıyor. Genç kızlara bunun utanılacak bir şey olmadığını ve her şekilde mükemmel görünebileceklerini söylüyor.

 

Selena Gomez

Bebek yüzlü Selena’nın da cilt problemleri var. Özellikle T bölgesinin çok sivilcelendiğini, bazen onları sıkmamak için kendini zor tuttuğunu itiraf ediyor. Sivilce oluşumunda stresin ve cilt bakım rutinini aksatmasının sebep olduğuna inanan şarkıcı, kızların ciltleri için uygun ürünler kullanmaları konusunda tavsiye veriyor.

 

Camila Cabello

Aniden yüzünde çıkan sivilcelerden kim hoşlanır? Tabii ki kimse! Ama buna en çok gıcık kapan kesinlikle Camila. İstemsizce yüzünde oluşan sivilcelerin gününü mahvettiğini söylüyor. Eskiden her gece, ertesi sabah yüzünün nasıl görüneceği konusunda endişelenerek uyurmuş. Ama şimdi her şeyi olduğu gibi kabullenmiş. Sivilceler konusunda özgüvensiz hissediyorsan Camila’nın sözlerine kulak ver; “Sonunda bir alan oluşturup kendime odaklanmaya başladım. Kendime güzel olduğumu söylerdim ve ne kadar çok söylersem o kadar çok inandım.”

 

Justin Bieber

Sadece kızlarda değil, erkekler de büyük sivilce problemleri yaşıyor. Justin’in sürekli şapka takmasındaki en büyük neden sivilcelerini gizlemek istemesiymiş. Ancak şapkanın sivilcelerini daha da arttırdığını söylüyor. “Özellikle sosyal medyadaki filtreler sayesinde insanlar ciltleriyle mükemmel görünüyorlar ve bunun gerçek olduğunu hissediyorsunuz. Ama gerçekte pek çok insanın cildi muhtemelen kötüdür” sözleriyle sosyal medyadaki görünümlere inanım morali bozmaman konusunda seni uyarıyor.

 

Yorum Yapın