Genel Manşet Ünlüler

Partiyi Mix’le!

Yeni dönemi “Confetti” albümleriyle resmi bir şekilde başlatan Little Mix eskisinden çok farklı.

 

“Tuhaf” etkiler

Bu yılın başında yayınladıkları “Wasabi” klibinin ardından yeni dönemin çok yakında geleceğini duyuran Little Mix, yeni albümleri “Confetti” ile bu döneme giriş yaptı. Grubun 6. stüdyo albümü gerçekten de yeni bir dönemi temsil ediyor. Hem içerik hem de yapılış süreci bakımında diğer albümlerden biraz farklı. Aslında albüm pandemiden önce neredeyse hazırdı. Ancak ufak düzeltmeler yapmaları gerekiyordu. Araya pandemi girince işleri bir süre yavaşlatmışlar. Karantina kısıtlamaları azalınca da üyeler teker teker stüdyoyu ziyaret ederek albümü tamamlamışlar. Perrie bunun tuhaf bir süreç olduğunu belirtiyor. Tüm bu “tuhaf” etkiler de albüme yansıyor.

 

Yeni şirkette ilk albüm

Yeni dönemdeki asıl değişiklik kızların yeni yapım şirketiyle anlaşması. Uzun zamandır birlikte çalıştıkları Simon Cowell’ın şirketi Syco Music ile yollarını “LM5”ı yayınladıktan sonra ayırdılar. Hemen ardından RCA ile anlaşma imzaladılar. “Confetti” işte bu iş birliğin ilk ürünü. Açıkçası stüdyo değişikliğinin bu kadar fark yaratacağını hiç beklemiyorduk.

 

En eğlenceli pop

Bugüne kadar hep kız gücünü savunan Little Mix, ki hala savunuyorlar, bu sefer sadece eğlenceye odaklanmayı tercih etmişler. Jesy, “Confetti” ve “LM5” albümleri arasındaki zıtlığa dikkat çekerek, “LM5”ın kız gücünü temsil ettiğini ve “Confetti”de de sadece eğlence amaçlı şarkıları yazdıklarını söylüyor. “Her şarkının derin bir anlamı olmasına gerek yok. İnsanlar ne hakkında konuştuğumuzu ve neyi temsil ettiğimizi biliyor. ‘LM5’ kız gücünü pekiştirmekle ilgili. Ama yeni albüm sadece sevdiğimiz muhteşem pop şarkıları yazmakla ilgili” diyen Jade de, Jesy ile aynı fikirde.

 

Kutlama başlasın!

Albüme adını veren “Confetti” bir ayrılık üzerine değil de, bağımsızlığı kutlamak için yazılmış bir marş gibi. Favorileri arasında yer alan şarkı için Perrie, “Sanırım onu sevmemin ana nedenlerinden biri, bağımsız olmanın getirdiği gücü simgelemesi. Bence bu bir çeşit kutlama şarkısı” diyor. Zaten albüme de “Confetti” adını vermelerini isteyen de Perrie’nin kendisiymiş. Kızlar da bunu çok uygun bulmuşlar. Çünkü 10 yıla yakın beraberler ve güçlü bir şekilde yollarına devam ediyorlar. Kızlar aralarındaki bu bağın kutlamaya değer olduğunu düşünmüşler:)

 

Bu bir pop şarkısı değil

“Not a Pop Song” parçasının albümdeki yeri çok önemli. Kızlar her ne kadar sadece eğlenmek için albüm yaptıklarını söyleseler de, bu şarkı aslında sektörde yaşadıklarına laf atıyor. Birkaç yıl önce Jessy, “Kız gruplarına ‘suçlu zevk’ damgasının vurulduğunu görüyorum. Birinin gizli gizli dinlediği sanatçılardan olmak istemiyorum. Biz çok yetenekliyiz” diye kız gruplarının yeteneksiz ve sadece “basit” pop şarkıları yapar gözüyle bakılmasını eleştirmişti. Şarkıdaki bir diğer gönderme de eski yapımcıları Simon’a gidiyor. Leigh-Anne isim vermeden zamanında birinin onları kukla gibi oynattığından ve sürekli ne yapmaları gerektiği söyleyen birinden bahsediyor. Şarkıdaki “Simon’ın dediğini yapmıyorum” sözü açık bir şekilde kimden bahsedildiğini gösteriyor:)

 

Ayrılıklardan güç alıyorlar

Hepimiz Little Mix’in ayrılık şarkıları yazmakta ne kadar usta olduğunu biliyoruz. Özellikle “Shout Out to My Ex” şarkısını bir hatırlayalım:) “Confetti”de de yine yaşadıkları ayrılıklar gruba yol göstermiş. Perrie bu konu hakkında, “Ayrılıklardan ve kişisel meselelerden çok fazla ilham alıyoruz. Ayrılık hakkında yazmak her zaman en kolay şey. Çünkü kalpten ve duygusal olarak nasıl hissettiğinizi yazıyoruz” diyor. Ayrılıklar şarkılarınıza ilham olsun ama siz hep mutlu olun kızlar:)

 

Yorum Yapın