Genel Manşet Ünlüler

Oyunculuğu bırakıyor mu?

Sette yaşadığı büyük kaza sonrasında Dylan O’Brien, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Oyuncu, kaza yüzünden neredeyse oyunculuğu bırakacağını itiraf etti.

İrem Naz Güvel

Büyük kaza

2011’de “Teen Wolf” ile hayatımıza girdiğinden beri Dylan O’Brien’ın peşindeyiz:) Stiles Stilinski karakterini öyle bir canlandırdı ki, başrolleri solladı. Hala onun komik hallerini YouTube’da açıp izliyoruz. Dizinin ardından kariyerine ağırlık veren Dylan, “Labirent” serisiyle de hayranlığımızı kazandı. Ancak serinin son filmi “Labirent: Son İsyan” setinde geçirdiği sakatlığın ardından spot ışıklarına kısa bir ara verdi. Filmin açılış sahnesi çekilirken oyuncu ölümden döndü. Kaza esnasında yüzünün sağ tarafından ciddi bir şekilde yaralandı. Bu olay oyuncunun hayatını değiştirdi. Kazadan sonra Dylan, “Yıllardır ihmal ettiğimi hissettiğim ve benim için çok değerli arkadaşlarım vardı. Birdenbire, bu ilişkileri büyütmek ve kaybetmemek benim için çok önemli bir hale geldi. Bu kaza bakış açımı ve önemli gördüklerimi tamamen yeniden şekillendirdi” dedi.

Oyunculuğa elveda

Kaza, Dylan’ın sevdiklerini düşünmesine sebep olsa da endişelerini arttırmış. Olay sonrası sete dönüp benzer sahneler çekeceği zaman, kostümünü en ince ayrıntısına kadar inceliyormuş; “Bugün bile, setteysem ve aksiyon sahnesi çekiyorsam biraz geriliyorum. Endişelerim hiç olmadığı kadar artıyor.” Yaşadıklarını atlatması hiç kolay olmamış ve kariyerinden vazgeçme noktasına kadar gelmiş. Ancak oyunculuk aşkı onu ayağa kaldırmış.

Canavarlarla savaşıyor

Kaza stresini bir kenara bırakan Dylan, oyunculuğa kaldığı yerden devam ediyor. Oyuncu, son filmi “Love and Monsters”da kıyamet sırasında, kız arkadaşıyla yeniden bir araya gelmek için tehlikeli bir yolculuğa çıkan Joel rolünde. Filmde canavar kıyameti gerçekleşir ve aradan 7 yıl geçer. Joel ve hayatta kalanlar, dev yaratıklardan korunmak için yeraltında yaşamaya başlar. Bir gün Joel, 80 mil uzakta bir kıyı kolonisinde lisedeki kız arkadaşı Aimee ile radyo üzerinden bağlantı kurar. Yeniden alevlenen bu aşkla güçlenen Joel, tüm tehlikeli canavarlara rağmen Aimee’nin yanına gitmek için yer yüzüne çıkar. Filmde Dylan’a “Game of Thrones” ve “Iron Fist” oyuncularından Jessica Henwick eşlik ediyor.

 

“Sevdiğim için yaparım”

Filmde Joel’in çılgın olduğunu düşünebilirsin. Kim canavarlarla dolu bir dünyada, ondan oldukça uzakta birinin yanına gitmeye cesaret edebilir ki? Dylan, karakteri Joel gibi böyle bir riski göze alır mıydı sorusuna, “Kesinlikle, sevdiğim biri için giderdim. Aklıma ailem geliyor” diye cevap verdi. Acaba biz hayranları için de böyle bir çılgınlık yapar mıydı? 🙂

Yine karantinada

Filmin konusu şu an yaşadığımız durumla benzerlikler taşıyor. Hayatta kalanlar yeraltında karantinada kalıp, kendilerini düşmandan korumaya çalışıyor. Pandemi dönemini Dylan, eğitici bir zaman olarak tanımlıyor. “Kendinizi ve dünyamızı tanıyoruz. Hepimiz evdeyiz. Salgında herkesi güvende tutmaya öncelik vermemiz gerekiyor. Bu süreci hep birlikte anlamaya çalışıyoruz. İlginç bir deneyim” diyor.

 Gelecek roller

2021, Dylan’ın yılı olacak gibi. Oyuncu, Vietnam Savaşı’nda geçen “The Greatest Beer Run Ever: A True Story of Friendship Stronger Than War” (Filmin adını yazarken yoruldum:) ), filminde oynayacak. Diğer yeni filmi “The Education of Fredrick Fitzell”da ise Dylan, varoluşsal bir krizden geçen bir adam olan Fred’e hayat verecek. Tüm bu filmleri dört gözle bekliyoruz.

Yorum Yapın