Manşet Ünlüler

Olivia Rodrigo geri döndü

GRAMMY ödüllü, multi-Platinum satışlı, şarkıcı/söz yazarı Olivia Rodrigo yeni single’ı “vampire” ile geri döndü.

Universal Music etiketiyle yayınlanan parça, 20 yaşındaki sanatçının 8 Eylül’de çıkacak olan ve büyük bir heyecanla beklenen ikinci albümü GUTS’tan çıkan ilk tekli olma özelliğini taşıyor.

Olivia neler dedi?

Prodüktörlüğünü Daniel Nigro’nun üstlendiği ve Olivia ile birlikte yazdıkları “vampire”, Rodrigo’nun önceki parçaları ile olan farkını hissettiriyor. Rodrigo,  parçada vokalist ve söz yazarı olarak başarısını ortaya koyuyor ve başarılı olamayan bir ilişkinin hikayesini anlatıyor.

“Üzgün olduğum bir andı, tek başıma stüdyoya gidip piyanonun başına oturduktan sonra akorlar, melodi ve sözler içimden döküldü” diyerek parçanın oluşumunu anımsıyor. “Bu parça, kafası karışık ve incinmiş hissetmekle ilgili. İlk başta bu parçanın bir piyano baladı olması gerektiğini düşündüm. Ama Dan ve ben üzerinde çalışmaya başladığımızda, sözleri farklı bir melodiyle yan yana getirdik. Şimdi dans edebileceğiniz bir kalp kırıklığı şarkısı gibi oldu.”

Rodrigo, “SOUR’u yaparken süreçte çok yeniydim ve aynı zamanda kalbim çok kırıktı; saatlerce piyanonun başında otururdum” diyor. “Ancak bu albüm daha çok şarkı yazmaya odaklanmakla ilgiliydi; bu da bazen şarkı sözlerimde biraz daha alaycı olmak anlamına geliyordu. Şarkıyı yazarken farklı yaklaşımlarla çok fazla deneme yaptık ve sonuçta daha önce yaptığım her şeyden çok daha rock etkisinde bir şey ortaya çıktı.”

Yorum Yapın