Olgunluk dönemi başlıyor

26660 views Yorum yap

Marcus & Martinus hem yaş hem de müzikal olarak büyüyerek, pop dünyasında güçlü bir rakip olduklarını ortaya koyuyor. Yeni şarkıları “Love You Less” ise bu olgunluk döneminin ilk adımı.

İrem Naz Güvel

Hayranları için döndüler

2012’den beri tanıdığımız Marcus & Martinus gözümüzün önünde büyümeye devam ediyor. En son 2019’un popüler single’ı “Pocket Dial”a sahip “Soon” EP’sini yayınladılar. Bu sonbaharda daha fazla şarkı yayınlamayı ve büyük bir Avrupa turnesi planladılar ancak pandemi nedeniyle gerçekleştiremediler. Hayranlarıyla bir arada olmayı ve onları mutlu etmeyi seven ikizler, onları daha fazla bekletmeden “Love You Less” adlı yeni parçalarını yayınladı. Çalışmaya kaldıkları yerden devam eden MM, 2021’de de turneye çıkmayı umuyor.

 

Sevdiklerinizi unutmayın

Hareketli altyapısıyla “Love You Less”, ikizler hakkında ne hissettiğine bir türlü karar veremeyen ve düşüncelerinde gelgitler yaşayan bir kız hakkında. Kızın bu kararsızlığına rağmen kardeşler, “Bugün senden daha çok nefret edebilirim. Ama seni asla daha az sevemem” diye ondan vazgeçemediklerini duyuruyorlar. Şarkının klibi ise adeta bir ders niteliğinde. İnsan boyutlarındaki bir oyuncak ayı ile arkadaşlık yapan MM, yeni bir araba alıp başka arkadaşlar ediniyor. Böylece materyal dünyanın büyüsüne kapılıp peluş arkadaşlarını geri plana atıyorlar. Yeni arkadaşlarıyla son model arabanın içinde seyahat edip eğleniyorlar ancak terk ettikleri arkadaşlarını ne kadar üzdüklerinin farkına varmıyorlar. Ancak zamanla oyuncak ayının ne kadar havalı ve iyi olduğunu hatırlayınca tekrar bir araya geliyorlar. MM’in buradan vermek istediği mesaj çok basit; anlık heyecanlara kapılıp sevdiklerinizi geride bırakmayın!

 

Müzik olgunlaştı

18 yaşında olan ikizler şimdi taşın altına ellerini daha çok koyuyor. Yapım şirketleriyle daha sık konuşup müzik konusunda kendi kararlarını vermeye başladılar. “Biraz daha yaşlandık ama aynı pozitif enerjiye sahibiz. Büyüsek de kendimiz olmaya çalışıyoruz” diye eski benliklerini korumaya çalıştıklarını söylüyorlar. Ancak bu müzikal güçlenme büyük sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Artık ikizler diğer pop sanatçılarıyla da rekabet etmek zorunda kalıyor. “Gittikçe zorlaşıyor. Çünkü artık yetişkin sanatçılar olarak adım attığımızda, dünyanın en iyilerine karşı savaşıyoruz. Ancak devam ettiğimiz bu yolculukta yeni dinleyiciler kazanırken, halihazırda sahip olduğumuz hayranlarımızı da yanımıza almayı umuyoruz” diye mücadelelerini sürdüreceklerini açıklıyorlar.

 

Çevre dostu

Her ikisi de gezegen için iyi şeyler yapmak için çok çaba harcıyor. MM, “Genç rol modeller olarak, içinde yaşayacağımız gelecek için bir sorumluluğumuz var. Bu nedenle, gelecekte daha yeşil bir profil istiyoruz” diye çevreyi korumak adına bir takım önemli adımlar atıyor. Artık konser öncesinde istedikleri tüm yiyecek ve içeceklerin plastik ambalajlarının, çevre dostu ve geri dönüştürülebilir malzemelerle değiştirilmesi istiyorlar. Aynı zamanda zorbalığın da bir kirlilik olduğunu söyleyen ikizler, bu konu hakkında hayranlarıyla sık sık konuşuyor ve onlara destek oluyor. Sürekli canlı yayın açmalarında ve sosyal medyada etkileşimde bulunmalarının en büyük nedeni bu.

 

“O benim şansım”

Çocuklar küçük yaştan itibaren yoğun bir temponun içindeler. Zaman zaman akranlarının özgürlüğünü yaşayamadıklarını hissetseler de, birbirlerine sahip oldukları için çok minnettarlar. Marcus kardeşi hakkında, “Onunla seyahat etmek ve her şeyi deneyimlemek çok güzel. O benim en iyi arkadaşım. Etrafımızda her zaman çok sayıda yetişkin var, bu yüzden iki turda olduğumuz için çok mutluyum” diyor. Martinus da onun hakkında aynı düşünceleri paylaşıyor; “Marcus benim şansım! Demek istediğim, kardeşimle birlikte olmak çok güvenli ve güzel. Sahnede 70 bin kişinin önünde durduğumuzda sadece birbirimize bakarak ve birbirimizi yüzde yüz anladığımızı bilmek çok güzel bir duygu.” Birbirleri hakkında söyledikleri bu güzel sözler gözlerimizi doldurdu:’(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlüler

En çok kazanan!

Miley Cyrus, onca yaşadığı skandala rağmen en şok kazanlar listesinde yerini aldı.                          

Devamı   1783