Manşet Ünlüler

Neden geri dönmüyoruz?

2021’in ilk sürprizini yapan Why Don’t We, “Artık geri dönmenin zamanı” diyerek ikinci albümleri “The Good Times and The Bad Ones”ı yayınladı.

 

“Geri döndük”

Geçen yıl ocak ayından beri Why Don’t We’den haber alamadık. Bu sessizlik sevenlerini gitgide endişelendirmeye başlamıştı. Üyeler kişisel Instagram hesaplarında aktif olsalar da, grupla ilgili nadir paylaşımlar yaptılar. Geçtiğimiz eylül ayında ise karanlık düşüncelerimizi dağıtacak harika bir haber aldık. Grubun bu sessizliğinin ardına ikinci albümleri yatıyormuş. Zach Herron, Daniel Seavey, Jack Avery, Corbyn Besson ve Jonah Marais’den oluşan grup, yaptıkları “Geri döndük” paylaşımında yeni müzik çalışmalarının sinyallerini verdi. Kısa bir süre sonra #TekrarHoşGeldinizWDW hashtag’i Twitter’da trend oldu. Onları bu kadar özlemiştik:)

 

Kötü günlere ilaç olacak

İlk albümleri “8 Letters”ı yayınladıklarından beri bu albümü bekliyorduk. Yeni albümleri “The Good Times and The Bad Ones” her zamankinden daha iyi. Çocuklara ara yaramış ve harika bir albüm çıkarmışlar. Grup son birkaç yılda yaşadıklarını kasırgaya benzetiyor. WDW albümden şu şekilde bahsediyor, “Grup olarak Los Angeles’a taşınmaktan dünyayı gezmekten, aylardır evde kilitli kalmaya kadar çok şey yaşadık. Hayat inanılmaz zordu. Ama hepsinden güzel bir şey çıkarmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız, biz de öyle yaptık. Her şeyi bu albüme koyuyoruz. Umarız iyi zamanların tadını çıkarmanıza ve kötü günleri atlatmanıza yardımcı olur.” “The Good Times and The Bad Ones”ın gerçek hayatla ilgili olduğunu ve dinleyenlerin onlarla hemfikir olacağına emin olan Daniel şu şekilde ekliyor, “Pandemi, hayatı hiç olmadığı kadar gerçekçi kıldı. Herkese yavaşlama ve neyin önemli olduğunu düşünme şansı verdi. Bu düşünceleri aldık ve onlardan bir albüm çıkardık.”

 

Yeni dönemin adı “Fallin’”

WDW’nin yeni dönemi, geçtiğimi eylülde “Fallin’ (Adrenaline)”nin piyasaya sürülmesiyle başladı. Bu albüm grubun kendi yazdığı ve ürettiği ilk albüm özelliğine sahip. Çıkış şarkıları “Fallin’” stüdyoda yazdıkları son ama paylaştıkları ilk şarkı. Çocuklar, Kanye West’in “Black Skinhead” parçasındaki davul kullanımı çok beğendiğinden, bu şarkının altyapısı olarak onu kullanmak istemiş. Yapım kısmında daha aktif çalışan ve söz yazarlığına daha ağırlık veren WDW, bu albümle kendilerini köklü bir grup olarak yeniden yaratmaya girişiyor. Böylece kliplerinde Queen’in “Bohemian Rhapsody”sine selam gönderiyor. Şarkı, Billboard Hot 100 listesinde 37. sıradan giriş yaparak grup için bir ilke de imza attı. Dahası “Fallin’”, 109 milyondan fazla profile ulaşan viral bir TikTok kampanyasına da dönüştü.

 

Büyülü şarkılar

Bu sırada grup albümün kamera arkasını anlatan “30 Days With: Why Don’t We” adlı özel bir belgesel yayınladı. Belgeselde “Lotus Inn” parçasının Daniel için çok değerli ve şarkının büyülü bir etkisi olduğunu öğrendik. Corbyn, albümün adını nasıl bulduklarını şu şekilde anlatıyor, “Birkaç iyi ve birkaç kötü gece geçirdik. Albümün hazırlığı boyunca bu tema üzerinde yazdığımızın farkında bile değildik.”

 

Deneyimlerini anlattılar

Daniel tarafından yazılan “Be Myself”in sözleri hem kendi hem de Jack’in 2020’nin başlarında anksiyeteyle ilgili deneyimlerine dayanıyor. Jack, “COVID gelmeden önce, ilk panik atağımı yaşadım ve kalp krizi geçirdiğimi düşündüm. Daniel’in daha önce de endişe problemleri vardı. Ona benimkinden bahsettiğimde, bunun hakkında bir şarkı yazdı” diye şarkının ortaya çıkış sürecini anlatıyor. Umarız grup bir daha derin bir sessizliğe gömülmez:)

 

 

Yorum Yapın