Manşet Ünlüler

Miss gibi EP kokuyor

Melanie Martinez, Cry Baby’nin dışına çıktığı ve en kişisel şarkılarını barındıran “After School” EP’sini yayınladı.

 

Derine iniyor

Melanie Martinez sözünü tuttu ve arayı fazla açman yeni EP’sini hayranlarıyla buluşturdu. Son albümü “K-12” ile bağlantılı olan “After School”, şarkıcının bugüne kadarki en kişisel şarkılarını topluyor. Başlangıçta EP’de “Fire Drill” ve “Copy Cat” şarkıları yer alacaktı ancak Melanie yedi şarkının EP için çok fazla olduğunu düşünerek onları listeden çıkardı. Görünen o ki bu Mel’in içine sinmemiş ki “Copy Cat”in yerine başka bir şarkı yazdı. Böylece EP’nin ana şarkısı “The Bakery” ortaya çıktı.

 

Fırından yeni çıktı

Melanie, EP’den birden fazla şarkı için klip hazırlamayı planlıyor. Başta TikTok’ta popülaritesi artan “Play Date” şarkısına klip gelecekti ancak bunun yerine “The Bakery” için klip çekti. Klip, yine Melanie’den beklenildiği gibi ağızda enfes bir tat bırakıyor. Müzik dünyasında sanatçıların sömürülmesini metaforlarla anlatıyor. Klipte kurabiye hamuru Melanie’nin oklavayla açılması, sektörde yapımcıların şarkıcıları kendilerine göre şekillendirildiği ve esnetildiğine dikkat çekiyor. Fırının dışındaki üç posterde Melanie’nin de dahil olduğu #BlackLivesMatter hareketine göndermede bulunuyor. Klip, şarkıcının YouTube’da “En Çok İzlenenler” listesine giren ilk videosu. Ayrıca en yakın arkadaşı Jacqueline Molina da, klipte Melanie’yi mideye indiren yaşlı kadın rolünde görülüyor.

 

Şarkılar servise sunuluyor

Notebook: Bir ayrılık şarkısı olan “Notebook”, şarkıcının kırılgan yönüne değiniyor. Yıllar önce yazdığı şarkı, EP’deki en kısa ve en eski şarkı olma özelliğine sahip.

Test Me: Mel’in favori parçalarından “Test Me”, yaşamın zorluklarını kabul etme hakkında. Aynı zamanda, hayattaki deneyimlerimizin okulda öğretilen derslerden çok daha fazlasını bize kattığını anlatıyor.

Brain & Heart: Jennifer Lopez’in “If You Had My Love” şarkısının altyapısına sahip parça, konu aşk olunca beynimizin ve kalbimizin nasıl birlikte hareket ettiğini anlatıyor. Melanie, aşık olduğumuzda hem kalbimizin duygusallığına hem de beynimizin mantığına ihtiyacımız olduğunu savunuyor.

Numbers: 4 dakika 40 saniyeye sahip “Numbers”, EP’nin en uzun şarkısı. Bu parçada Melanie güçlü vokallerini sergiliyor. Elektro poptan etkilenen ağır alternatif parça, Melanie de dahil olmak üzere şarkıcıların müzik endüstrisinde yaşadıkları stresi ve sorunları aktarıyor.

Glued: Şarkı bağlanma ve kopmayla ilgili. Melanie şarkının hikayesi hakkında, “Birine tamamen bağlandığınızda incinme potansiyeline sahip olursunuz ve sevginin derinliğini hissedersiniz. Böylece ayrıldığınızda, kendinizi olası incinmeden kurtarırsınız” diyor.

Field Trip: Şarkıda Melanie kim olduğunu bulmaya çalışıyor. O doğmadan önce annesi ona “saf ışık” anlamına gelen Katarina ismini koyacakmış. Doğduğu anda fikrini değiştirmiş ve “karanlık” anlamına gelen Melanie adını vermiş. Bu zıt anlamlı isimler, Melanie’nin şarkıyı yazmasında ilham olmuş.

The Bakery: Şarkıcı lisedeyken müziğine yatırım yapmak için bir dönem istemeyerek pastanede çalışmış. O dönem yaşadığı tecrübeleri müzik dünyasındaki yaşadıklarıyla harmanlıyor.

 

 

Yorum Yapın