Manşet Ünlüler

“Sesimin duyulmasını istiyorum”

Başarılı oyuncu Millie Bobby Brown kendi jenerasyonunun sesi olurken, gençlerin de kendi seslerini yükseltmesi için çağrıda bulunuyor.

Sessiz kalma

Millie Bobby Brown hiçbir zaman çevresindeki olaylara karşı sessiz kalmadı. Onu sosyal medyada takip ediyorsan, bir şeye tutkuyla bağlandığında nasıl tepki verdiğini biliyorsun. Her seferinde düşüncelerini korkusuzca aktararak, birçok gencin rol modeline dönüştü. Ancak Millie gibi oldukça cesur insanlar bile zaman zaman kendilerini güvensiz hissedebiliyor. “Bazen zor oluyor. Çünkü insanlar bir genç kızı ciddiye almıyor, özellikle bu sektörde. Bazen kendimi açıklamak korkutucu oluyor” diye endişelerini paylaşıyor.

Dimdik ayakta

Korkutucu olsa da Millie dik durmaktan çekinmiyor. Küresel ısınma, zorbalık ve eğitim gibi kendi jenerasyonunu ilgilendiren konular hakkında konuşmaya çalışıyor. İnsanların onu eleştireceği konusunda endişelendiğinde, onun gibi şanslı olamayan gençleri düşünerek harekete geçiyormuş. “Sesimin duyulmasını istiyorum. Milyonlarca genç insanın sesini duyurmak istemesini düşünün. Ancak sürekli sessiz kalmaya zorlandıkları ve reddedildikleri için bunu başaramadıklarını hatırlayın” diye insanların bu konuda gençlere destek olması için bir araya gelmelerini öneriyor.

“Dünyayı değiştirebiliriz”

Millie her zaman duygu ve düşüncelerin açıkça konuşulması gerektiğine inanıyor. Oyuncu dünyayı daha iyi bir hale getirmenin en iyi yolunun sorunları konuşmak olduğunu şu şekilde açıklıyor: “Her zaman arkadaşlarıma söylerim, ‘Okulda bir problem olduğunda neden öğretmenlerinizle nasıl hissettiğiniz konusunda konuşmuyorsunuz?’ Eğer kendinizi sevilmiş hissetmiyorsanız açık ve dürüst bir şekilde bunu dile getirmelisiniz. Hep şunu savunurum; sesinizi her durumda çıkarın. Eğer çıkaramazsak ve insanlar sessiz kalırsa dünyayı nasıl değiştirebiliriz? Her şeyi konuşmalıyız.”

Gençlere güveniyor

Henüz 17 yaşında olan Millie kendi jenerasyonundan oldukça umutlu. Onlara çok güvendiğini ve gençlerin konuşmalara katılmasını istediğini sürekli dile getiriyor ve ekliyor; “Biz gelecek nesiliz. Sevdiğim şeyi yapmaya ve mesajımı tüm dünyaya yaymaya devam edeceğim.” Umarız asla durmazsın Millie!

Millie’nin konuştuğu konular

Birçok konu hakkında fikrini dile getirip öncülük yapan Millie’nin bu konular hakkında bakalım neler demiş?

Zorbalık: “Bu dünyada kesinlikle zorbalığa yer olmamalı. Bunu asla göz ardı etmeyeceğim ve siz de böyle yapın. Kendinize iyi biri olduğunuzu hatırlatmak isterseniz Instagram’dan bana mesaj atın.”

Kendi jenerasyonu: “Genç insanlar hakkında konuşulsun istemiyor; onlar konuşmak istiyor.”

İklim değişikliği: “İklim değişikliği konusunda en az sorumlu kişiler çocuklar ve yine de en büyük yükü biz kaldırıyoruz. Bu sorun, çocukların her yıl karşılaştığı insani krizlerin sayısını şimdiden artırdı.”

Cinsiyet ayrımcılığı: “Sette bir çalışan olarak fikirlerim ele alınmalı. Sen bir erkeksin ve ben bir kızım. Ama bu önemli değil. Fikirlerimiz birbirimizle eşit derecede ele alınmalı.”

Yorum Yapın