Manşet Ünlüler

Meksika dalgası

“Violetta”nın Leon’u ve şimdilerin yükselen pop starı Jorge Blanco, fazlasıyla yetenekli biri. İşte şarkıcının kalbimizde taht kurmasını sağlayan o anları:)

“Violetta”nın Leon’u ve şimdilerin yükselen pop starı Jorge Blanco, fazlasıyla yetenekli biri. İşte şarkıcının kalbimizde taht kurmasını sağlayan o anları:)

Yazı İrem Naz Güvel

Leonetta aşkı

Jorge Blanco’ya “Violetta”da canlandırdığı Leon karakteriyle aşık olmuştuk. Dizide hangi anın favorimiz olduğuna bir türlü karar veremiyoruz çünkü her sahne birbirinden güzel. Ancak dansları, birbirlerinin gözünün içine bakarak söyledikleri şarkıları, piyano düetleri ve serenatları ile Violetta ve Leon’un ekranda görüldükleri her an mükemmel. Özellikle Jorge “Mil Vidas Atras” şarkısını seslendirirken karşılıklı attıkları kaçamak bakışlar bizi birer kedi yavrusuna dönüştürüyor:)

Kankitolar

Leon ve Violetta’yı nasıl seviyorsak, Jorge ile Martina Stoessel’a da bayılıyoruz. Hatta hayranları onlara Jortini diyor. Sevimli ikili,  birbirlerine desteklerini hiç esirgemeyip kardeş gibi olduklarını sürekli dile getiriyorlar. Güzel yıldızı sinir etmekten hoşlandığını söyleyen Jorge, çekimler sırasında derslerinde ona hep yardım eden kişiymiş. İkisinin röportaj verirken sevgi gösterilerinde bulunmalarına hayran kalıyoruz. Martina’nın şarkıcıya sarılmadığı tek röportajları bile yok. Ayrıca Jorge, dizideki diğer rol arkadaşı Ruggero Pasquarelli ile de sıkı dost. Ne kadar yakın olduklarını Vine videolarından görebilirsin. Şarkıcının bavul hazırlarken listeye Ruggero’yu ekleyip onu bavula tıktığı video içlerinden en sevdiğimiz:)

Utangaç çocuktan popstara

Oyunculuk ile göz dolduran Jorge’un asıl hedefi iyi bir şarkıcı olmakmış ki bu hayalini başarıyla hayata geçiriyor. Yıllardır şarkı sözü yazan şarkıcı, gün geçtikçe aklındaki müziği ortaya koymaya daha fazla yaklaştığını hissediyormuş. Müzikle tanışması 5 yaşında, müzisyen teyzesinin ona gitar hediye etmesiyle olmuş. Önceleri çok utangaç olduğundan şarkıları kendisi için söylüyormuş. Şimdi ise sahnede yüzlerce kişinin önündeyken kendisi evinde gibi hissediyormuş. Bize nostalji yaşatan ve Elvis tarzında söylediği “Risky Business” klibinde rahatlığı görülüyor zaten. Geçen yılın hit parçası “Despacito” ile Charlie Puth’un “Attention” şarkısını akustik mash-up yaparak yaratıcılık sınırlarını da zorluyor.

Müziğin gücünü kullanıyor

Şarkıcının yetenekli olduğu kadar duyarlı da bir yapısı var. Elinden geldiğince yardım kuruluşlarında yer alarak, UNICEF’e yardım amaçlı düzenlenen bir futbol maçında forma giydi. Ayrıca bu projede BridgitMendler’ın seslendirdiği “We Can Changethe World” klibinde de oynadı. Jorge, dünyada yaşanan olaylara karşı da sessiz kalmıyor. Ayrımcılığa ve sınırlamalara müziğin evrensel yapısıyla çözüm bulacağına inanıyor. “Müzik herkesi bir araya getirir. İnsanlara yapılan ayrımcılığa karşı her türlü direnişi gösterebilirim. Hangi dili konuşuyor olursan olun birbirinize karşı nazik olun ve sevin, hepimiz aynıyız” diye düşüncelerini paylaşıyor.

Romantik jest

Jorge fazlasıyla romantik biri olduğundan kız arkadaşı Stephie Caire’e unutulmaz bir şekilde evlenme teklifinde bulundu. Katıldıkları bir televizyon programında, sevgilisinin gözlerinin içine bakarak birlikte seslendirdikleri ve onun için çok önemli bir yere sahip olan “Non Believers” şarkısını söyledi. Şarkının sonunda Jorge diz çöküp teklifini yaptı. Gözyaşları içinde bu sürprize “Evet” diyen Stephie’nin yerinde olmak için neler yapmazdık.

Yorum Yapın