Maddie Ziegler

618672 views Yorum yap

Maddie’nin dünyası

Sia’nın video müzik kliplerinde sergilediği sıra dışı danslarıyla dünyaca üne kavuşan genç ve yetenekli dansçı, henüz 14 yaşında olmasına rağmen başarı basamaklarını hızlı adımlarla tırmanıyor, üstelik de sadece tek bir alanda değil. Gizlice dünyayı ele geçirme planları yaptığını düşündüğümüz Maddie’yi ve projelerini daha yakından inceleyelim.

 

Dans

İki yaşından beri dans eden Maddie, ilk olarak 2011 yılında, sekiz yaşındayken, genç dansçıları konu alan “Dance Moms” adlı realite şov ile ekranlara gelmişti. Asıl büyük çıkışını ise 11 yaşındayken, 2014 yılında Sia’nın “Chandelier” klibiyle yakaladı. Maddie’nin dans figürleri o kadar çok dikkat çekti ki, dansçının, platin renkli kısa peruklu hali Sia denince akılda canlanan ilk görüntü halini aldı ve tabi ki sonrasında ikilinin bu işbirliği kalıcı bir birlikteliğe dönüştü. Şarkıcının birçok klibinde daha yer alan Maddie, ona dünya turunda, sahne ve tv şovlarında da eşlik ediyor. Şu anda başka alanlarda projeleri olsa da önceliği her zaman dans.

Oyunculuk

Kameralara zaten yabancı olmayan Maddie, 16 Haziran’da vizyona giren “The Book of Henry” filmiyle beyaz perdeye ilk adımını attı. Film çekmenin çok zevkli olduğunu ve sette olmaya bayıldığını söyleyen Maddie, dansın yanında yıldız bir oyuncu olmak konusunda da kararlı. Karanlık bir sırrı olan bir kızı canlandırdığı filmin yönetmeni, onun bu konuda doğuştan yetenekli olduğunu söylüyor. Maddie, bu sene Sia’nın yazıp yönettiği “Sister” adlı filmde karşımıza çıkacak. Söz konusu Sia olunca, Maddie’nin de bu projede yer alıyor olmasına tabii ki hiç şaşırmadık.

Moda

Bugüne kadar birçok büyük marka ve dergi için modellik yapan Maddie, ayrıca kendisi gibi dansçı olan kız kardeşi Mackenzie’yle birlikte 2014’ten bu yana kıyafet koleksiyonu hazırlıyor.

Yazarlık

Yetenekli yıldız bu yıl kendi hikayesini anlattığı “The Maddie Diaries” adlı bir kitap yayınlandı ve bu kitabı New York Times Çok Satanlar listesine girme başarısını elde etti. Şimdiyse, ailesi başka bir eyalete taşınan, 12 yaşındaki dansçı Harper’ın hikayesini konu alan üç kitaplık bir roman serisi yazıyor. Harper’ın yeni arkadaşlar ve rekabetçi dans takımında kendine bir yer edinmek gibi problemle mücadele ettiği serinin ilk kitabı olan “The Audition” bu yıl, ikinci ve üçüncü kitap ise 2018 ve 2019’da yayınlanacak.

Youtube

Maddie, bu yıl kendine bir Youtube kanalı açarak vlogger’lığa da adım attı. Tüm videolarını kendisi çekip düzenleyen Maddie, yoğun çalışma temposu nedeniyle bu konuda biraz zorlansa da kanalı onun için çok önemli ve havalı içerikler üretmeye devam etmek istiyor. Boş vakitlerinde kendisi de Youtube’da oldukça fazla vakit geçirdiğini ve saç ve makyaj videoları izlemeye bayıldığını söyleyen Maddie’nin kanalı şu anda 1 milyon aboneyi aşmış durumda. Bir sonraki hedefi ise kendi makyaj markasını kurmak. Bu yaşında bu kadar alanda birden başarı elde eden Maddie’nin, bu konunun üstesinden de kolaylıkla geleceğinden şüphemiz yok.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir