Manşet Ünlüler

Lord’un sırları

Louis Partridge şu sıralar bir dizi ve iki film projesi üstünde harıl harıl çalışıyor. Oyuncunun gelecek planları, kariyeri ve özel hayatıyla ilgili detayları kendi ağızından dinleyelim.

Yazı İrem Naz Güvel

Hep destekleniyor

Louis Partridge’in oyunculuk aşkı daha o küçük yaşlardayken başlamış. Ailesinde hiç oyuncu olmasa da, onlar tarafından hep desteklenmiş. Babasının her zaman oyuncu olmak istediğini, bu yüzden kendisinin aracılığıyla onun bu hayalini yaşadığını hissediyormuş: “O bir aktör olmadı. Sanırım annesi ona şöyle dedi: ‘Bir kuruş kazanmayacaksın. Düzgün bir işe ihtiyacın var.’ Bu yüzden de hayalinden uzaklaştı. Ailem oyuncu değil ama çok desteklendim.”

İlk rolü

Oyuncu ilk oynadığı oyun okulda sergiledikleri “Robin Hood”muş. “Hizmetçi Marian rolüne seçildim. İlk olarak böyle başladım. Sonra kısa filmler çektim ve giderek daha fazla projelere dahil oldum” diye Louis oyunculuktaki ilk zamanlarını hatırlıyor.

Alçakgönüllü Louis

Arkadaşlarının onun oyunculuğu hakkında ne düşündüğü sorulduğunda Louis, “Dürüst olmak gerekirse, sanırım blöf yaptığımı düşünüyorlardı” diyor. Çünkü o zaman “Medici” dizisinde oynayan Louis, arkadaşlarının diziyi izlediklerine inanmamış. Ama “Enola Holmes” çıktığında onun blöf yapmadığını görmüşler. “Okulda projelerim hakkında çok fazla konuşmam. Birkaç yakın arkadaşım bilir ama ben bu konularda fazla detaya girmiyorum. Sürekli bunun hakkında konuşan biri olmak istemiyorum” diyor. Oldukça da alçakgönüllü:)

Oyunculuk dışındaki favorileri

Louis’in büyük bir müzik aşığı olduğunu biliyoruz. Özellikle 50’li yıllara ait eski müzikler dinlemek çok hoşuna gidiyor. Boş zamanında neler yaptığını şu şekilde paylaşıyor: “Arkadaşlarımla takılır ve Southbank çevresinde sık sık kaykay yaparım. Londra’da alışverişe de çıkarım.”

Hayalindeki rol

Oyuncunun hayalleri arasında büyüme ile alakalı bir filmde oynamak varmış: “Gençler veya genç yetişkinler hakkında bir film güzel olurdu. Ama oldukça net ve gerçek bir bakış açısını çok isterim. Daha önce yaptıklarımdan farklı bir şey. Bildiklerimize bağlı kalmanın çok kolay olduğunu düşünüyorum ama bir oyuncu olarak beni esneten bir şey yapmayı çok isterim.”

“Enola”nın zorluğu

“Enola Holmes”, Louis’in ilk büyük projesi. Filmde Millie Bobby Brown, Henry Cavill ve Sam Claflin gibi oyuncularla birlikte rol aldı. Bu durum ilk başta onun gözünü korkutmuş. Bu durumun nasıl üstesinden geldiğini; “Bence efsanevi oyunculardan oluşan bir kadroda yersiz görünmemeye çalıştım. Yeni şeyler denemek, yaratıcı seçimler yapmak ve yeterince cesur olmak için kendime yeterince güvenmeye çabaladım” şeklinde açıklıyor.

Millie ile kankalıkları

“Millie’nin iyi bir oyuncu olmasının yanı sıra bir eş olarak bana gerçekten yardımcı olduğunu düşünüyorum. Çünkü yeni şeyler denemek, sahneye veya karaktere yeni şeyler getirmek için biraz daha özgürlüğüm olduğunu hissettim” diye Louis, çekimler sonunda Millie ile görüşmeye devam ettiklerini de ekliyor. Şu sıralar ikili “Enola Holmes”un devam filmi için sette. Önümüzdeki sene izleyeceğimiz film için şimdiden heyecanlıyız.

Tewkesbury & Louis

“Enola Holmes”da kalbimizi kazanan Lord Tewkesbury ve Louis ortak noktaları olup olmadığı hakkında konuşuyor: “Lord Tewkesbury ile aramdaki benzerlikleri bulmaya çalıştım. Müzik dinlerim ve bir şeyler yazdığım küçük bir kitabım var. Müziği açar ve onun neler yaşadığını düşünürüm. Her ne kadar farklı bir zamanlarda yaşasak da, hissettiği duygular bugün insanların yaşadıklarından farklı değil.”

Yorum Yapın