Manşet Ünlüler

Lord Louis

O bir lord, o bir dedektif. Hayır hayır, o Louis Partridge. “Enola Holmes” ile tanıdığımız asil yakışıklı Louis’yi bir dedektif gibi araştırdık.

 

Louis Partridge nereli?

İpucu: Big Ben

Louis Partridge, Londra’da dünyaya gelen ve İngiliz genlerinin tüm asilliğini taşıyan oyuncunun kendine has çekici bir duruşu var. 3 Haziran 2003 doğumlu, dolayısıyla da terazi burcu. Terazi burcunun zeki ve dışadönük özelliklerinin hepsine sahip. Hatta oyuncu dışarıdan bakıldığında sakin ve içekapanık göründüğünü ama insanların onun samimi yapısını gördüklerinde çok şaşırdıklarını söylüyor.

 

Daha önce nerede oynadı?

İpucu: Uyarlama

“Enola Holmes” onun ilk büyük projesi olsa da, Louis bugüne kadar ufak tefek rollerde boy gösterdi. “Medici” dizisi ve “Paddington 2” filmi filmografisinde en bilinen işleri. “Enola Holmes”dan sonra işlerin giderek artacağından şüphemiz yok.

 

Role seçildiğini nasıl öğrendi?

İpucu: Sınav

“Enola Holmes” için seçme süreci oyuncu için çok uzun ve stresliymiş. Seçmeler devam ederken gittikçe filme daha çok bağlanmış ve yaklaşık beş seçmede bulunmuş. Millie Bobby Brown ile olan denemelerinde kendini başarılı bulmadığından sürekli kendinde kusur bulmuş. Tabii bu durum moralini çok bozmuş. Son seçmelerden üç hafta sonra Louis önemli bir sınava girecekken role seçildiğini öğrenmiş. O kadar mutlu olmuş ki, sınavının kötü geçmesini takmamış bile:)

 

Millie ile ilk karşılaştığında ne düşündü?

İpucu: Doğal

“Neden bilmiyorum ama Millie’nin daha uzun olacağını düşündüm. Gerçekten çok arkadaş canlısıydı. Hemen yanımıza gelip bana ve anneme sarıldı. O gerçekten çok gerçekçi biri. Daha önce bu kadar ünlü biriyle arkadaşça bir şekilde tanışmadım” diyen Louis, Millie ile ilk izlenimlerini aktarıyor. Seçmeler sırasında o kadar eğlenmişler ki, yapımcılar onların o doğal kimyasından çok etkilenmiş. Millie ile çalışmanın ona yeni şeyler denemesi için bir tür özgürlük verdiğini ve bunun oyunculuğunun etkilediğini de ekliyor.

 

Eğlenceli sahne hangisi?

İpucu: Gizli dolap

“Bir sahnede dolabı duvara doğru itiyorduk. Orada Enola’yı yalnız bırakmam gerekiyordu. Pencereye yürüdüm ve tam çıkarken kafamı bir yere vurdum. Acayip bir ses çıktı ve herkes kahkahayı patlattı” diye oyuncu setteki komik anısını paylaşıyor.

 

Ne tür müzik dinliyor?

İpucu: Retro

Louis kendi kendine piyano çalmayı öğrenecek kadar akıllı ve yetenekli. Oyuncunun en sevdiği müzik dönemi ise 80’ler. Favori grupları ise The Strokes, The Smiths ve The Cure. Müzik zevkinden gerçek bir İngiliz olduğunu hemen anlıyoruz:)

 

İdolleri kimler?

İpucu: Laurie

Onu, Lord Viscount Tewkesbury olarak izlediğimizde ne kadar yetenekli olduğunu görüp onu niye daha önce tanımadık diye kendimizi sorguladık. Bu genç yeteneğin daha önce hiç oyunculuk dersi almadığını biliyor muydun? Biz öğrenince şok olduk. Leonardo DiCaprio ve Timothée Chalamet gibi oyuncuların kariyerlerinden ilham alarak kendini geliştiriyor. Sadece oyuncuları değil, kaykaycılar gibi oyuncu olmayan birçok kişiyi de örnek alıyormuş.

 

 

Yorum Yapın