Manşet Ünlüler

Little Solo

Little Mix’ten ayrıldıktan sonra ne yapacağı konusunda merak ettiğimiz Jesy Nelson cephesinden heyecan verici haberler geliyor.

“Artık buna dayanamıyordum”

2011 yılından beridir üyesi olduğu Little Mix’ten ayrılması herkesi ilk başta şaşırtmış, sonrasında da büyük üzüntü yaşatmıştı. Ayrılık nedenleri arasında sağlık problemleri ve artık kariyerine grup olarak devam etmek istememesi vardı: “Kız grubunda olmanın baskısıyla baş edemedim. Spot ışığında olmanın baskısıyla başa çıkamadığımdan değildi. Sürekli olarak diğer üç kızla karşılaştırılıyordum. Bu beni zihinsel olarak gerçekten karanlık bir yere götürdü. Artık buna dayanamıyordum.” Bu ayrılık sonrası Little Mix, yoluna üç kişi olarak devam etmeye başladı.

Solo’ya başlangıç

Ayrılığının ardından bir süre kendi kabuğuna çekilen Jesy, geçtiğimiz şubat ayında solo kariyeri üstünde çalıştığının sinyallerini verdi. Paylaştığı fotoğraflarda harekete geçirici açıklamalar ve müzik emojileriyle paylaşması, şüphelerimizi arttırdı. “İnsanların çalışmayı tamamen bırakacağımı düşünmesi çılgınlık. Çünkü benim için akıl sağlığım üzerinde çalışmak demek stüdyoya gitmek ve sevdiğim müzikler yaratmaktı. Kafamı dağıtmama ve akıl sağlığıma iyi geliyor” diye onu Little Mix sonrası hemen solo kariyerine yönelmesini eleştirenlere cevap veriyor.

Anlaşmayı imzaladı

Jesy’nin solo kariyeriyle ilgili aklımızda bir sürü soru var: Şarkıları ne zaman dileyeceğiz? Ortak çalışmalar olacak mı? Farklı bir müzik türünde mi ilerleyecek? Neyse ki Jesy’nin tüm bu sorulara verecek bir cevabı var. Mayıs ayında şarkıcı, sosyal medya aracılığıyla ilk solo albüm anlaşmasını imzaladığını duyurdu. Jesy, şarkılarını tam olarak ne zaman yayınlamayı planladığını söylemese de, “Bu beni heyecanlandırıyor. Üzerinde çalıştığım şeyi duymanız için sabırsızlanıyorum” diye heyecanını dile getirdi.

Little Mix’ten farklı

En çok şaşırdığımız detay ise şarkıcının Little Mix’ten farklı tarzda yola devam edecek olması oldu: “Müzik benim hayatım. Benim için çok güçlü. Stüdyoda sadece eğleniyorum. Little Mix ile yaptığım müziği çok sevdim ama dinlediğim müzik türü değildi. Sevdiğim müziği yapıyor olmak çok güzel bir duygu. Onu ne zaman ortaya çıkaracağımı bilmiyorum. Gerçekten memnun ve mutlu hissediyorum. Bu dünyanın en tuhaf, en iyi hissi.”

Kankalarıyla yeniden birlikte

Jesy, gruptan ayrılsa da, tam olarak onlardan kopamıyor. Çünkü solo kariyerinde birlikte çalıştığı prodüktörler Patrick Patrikios ve Sunny. Bilmiyorsan söyleyelim, Patrick ve Sunny, Little Mix’in birçok şarkısında parmağı olan isimler. Jesy, solo olarak yola devam etse de, grubun bir parçası hep içinde olacak.

Yorum Yapın