Genel Manşet Ünlüler

La La Land

Lana Del Rey kendisini özlememize izin vermiyor ve son albümünü yayınlamasından kısa bir süre sonra yeni albümünün müjdesini veriyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Albüm müjdesi

Yedinci stüdyo albümü “Chemtrails Over the Country Club”ın henüz tüm şarkılarını ezberleyemeden Lana Del Rey’in yeni albümünün hazırlıklarına başladı. Albümün yayınlanmasından bir gün sonra, bir sonraki stüdyo albümü “Rock Candy Sweet”i yakın zamanda piyasaya süreceğini açıkladı. Lana daha önce iki albüm üzerinde çalıştığını müjdelemiş ve bu yıl da yayınlamayı planladığını duyurmuştu.

İntikam meleği

Lana’nın bu hızına hem şaşırdık hem de mutlu olduk. Şarkıcının bu kadar acele etmesinde, hakkında çıkan bir makalenin neden olduğu konuşulanlar arasında. “Chemtrails Over the Country Club”ın bir inceleme yazısında albüm yerden yere vurularak, olumsuz eleştirilere maruz kaldı. Lana da bu yazıya karşı kendini savundu ve “intikam almak istediğini” açık açık belirterek şunları yazdı: “Bunun gibi nazik makalelere, bana kariyerimin ne üzerine kurulduğunu hatırlattığı için tekrar teşekkür etmek istiyorum. Bu düşüncelerime 1 Haziran’da ‘Rock Candy Sweet’ adlı bir sonraki kaydımda devam edeceğim.”

“Kendi hikayemi yazıyorum”

Geçtiğimiz nisan ayında sanatçı, sekizinci stüdyo albümünün adının “Blue Banisters” olarak değiştirdiğini ve yeni çıkış tarihinin de 4 Temmuz olacağını duyurdu. Aynı günün ilerleyen saatlerinde Lana, albümden ilk parçayı “Bazen hayat, sizi bir sonraki bölüm için tam zamanında değiştirir. Kendi hikayemi yazıyorum ve bunu benden başka kimse anlatamaz” notuyla paylaştı.

Baştan sona değişiklik

Lana’nın albüm ismi ve tarihinde yaptığı değişiklik albümün içeriğini de etkilemiş. Söylenilenlere göre albümün tarzı baştan aşağı değişmiş ve uzun zamandır birlikte çalıştığı prodüktörler Jack Antonoff ve Rick Nowels’ın şarkıları yer almayacakmış. Ayrıca Lana’nın ilk kez birlikte çalışacağı yapımcılara ait üç şarkının da albümde olacağı bilgisi dolaşmaya başladı.

Ex’e göndermeler

Şimdiye kadar albümden “Wildflower Wildfire”, “Hilton Hotel”, “Text Book” ve “Blue Banisters” şarkılarını dinledik. “Text Book”da şarkıcının son iki albümündeki country esintili tarzı devam ediyor ve sakin, ekolu vokalleri ve basit enstrümanlarla da destekleniyor. Albüme adını veren “Blue Banisters”da geçen “Kuruyan çiçekler vardı / Şifonyerde oturuyor/ Bana nereli olduklarını sordu/ “Hatırlamadığım bir yer” dedim./ Oh, Oklahoma” sözleriyle de Lana, açık bir şekilde eski erkek arkadaşı Sean Larkin’e gönderme yapıyor. Anlaşılan bu albümde kalp kırklıklarıyla dolu şarkılar dinleyeceğiz.

Yorum Yapın