Ünlüler

Kusurlarını kabulleniyor

Camila Cabello’nun kusurlarını kabul etme yöntemi sana ilham verecek.

Yazı İrem Naz Güvel

Camila Cabello, ünlü kozmetik markalarının yüzü olabilir ama bu onun her zaman cildinden memnun olduğunu kanıtlamıyor. Aksine, görüntüsüyle ilgili bir takım problemler yaşadığını şu sözleriyle itiraf ediyor: “Kız olmak gerçekten zor, ne yaparsak yapalım kendimizi zorluyoruz ve hep birileri bizi eleştirecekmişiz gibi hissediyoruz. Bu her kızın ortak duygusu. Kendimizi güzel hissetmediğimiz günler oluyor. Biliyorum, çünkü aynı duyguları ben de yaşıyorum.” Camila, ayrıca bazı günler yüzündeki problemler nedeniyle kendisini güvensiz hissediyormuş. Yüzümüzdeki değişimlerin nasıl güvenini sarstığını keşfettiğini açıklıyor. Özellikle Camila’nın ciddi sivilce problemleri onu düşündüğünden daha fazla etkilemiş. Her akşam yattığında sabah yüzünün nasıl olacağını endişe ederek uyumuş. “Çok zor bir dönemdi. Yüzüm için kullandığım sivilce yok edici ilaçlar hiç işe yaramıyordu.”

Kusurlarıyla güzel
Tüm bu yaşananlara rağmen Camila kusurlarını nasıl kabul edeceğini öğrenmeye başlamış. Bunun için bulduğu yöntem çok dahice; kendisine sık sık iltifat etmeye başlamış. Bu sürecin başında Camila zorlanmış, çünkü her zaman kendisini acımasızca eleştiren yine kendisiymiş. “Kendime sürekli ne kadar güzel olduğumu söyledim. Ne kadar fazla söylersem kendime o kadar çok inandım.” Bulduğu bu çözüm Camila’nın özgüvenini arttırmış. “Kendinde bulduğun kusurlar ister sivilcen, kilon ya da saçın olsun kabullendiğinde kendine bakışın değişiyor. Kendinle ilgili iyi hissetmiyorsan ve özgüvenin düşükse kötü enerji seni ele geçirip moralini bozuyor. Bu nedenle vücudunda sevmediğin yerlerinde güzelliği bulman çok işe yarıyor. Bir kere yaptın mı gerisi geliyor. Tüm kusurlarımla kendimi kabullendim.”

Camila’dan gençliğine mektup vaarr!
Sevgili Camila,
Küçük şeyleri çok büyütme. Kendi kişiliğinden asla utanma ve özgüvenini yitirme. Normal olmanın bir kuralı yok. Sadece kendin ol ve ne kadar güzel olduğunu bil.

Camila’dan güzellik önerileri
Sivilce geçirici kremler işe yaramıyorsa, yeme düzenin değiştir ve bol bol su iç. Sivilcen çıkarsa fotoğraflarda kocaman gülümse. Kimse fark etmeyecektir.
Hoşlandığım çocuğun yakınlarındayken komik davranır saçma şeyler söylerdim. Eğer sen de böyleysen birbirinizle mesajlaşmaya çalışın. Böylece birbirinizle sohbet etme alışkanlığı kazanırsınız. Emin ol işe yarayacak. İlk defa makyaj yapacaksan taze ve doğal makyaj ürünlerini kullanmaya özen göster. Basit bir rimel ve açık pembe bir parlatıcı işini görecektir.

Yorum Yapın