Genel Manşet Ünlüler

Külkedisi’nin doğuşu

Balkabağını hazırla çünkü bu ay Cinderella’nın yeni macerasını izleyeceğiz. Hem de başrolde Camila Cabello yer alıyor. Üstelik şarkıcı, yeni şarkısı “Don’t Go Yet” ile müzik piyasasına da döndü.

Yazı İrem Naz Güvel

 Balkabağına dönüşmeden önce

Külkedisi masalı bir kez daha ekrana uyarlanıyor. Üvey annesi ve kız kardeşleri tarafından kötü muameleye maruz kalan ve baloya gitmek için peri annesinden yardım alan “Cinderella”nın yeni filmini 3 Eylül’de Amazon Prime’da izleyeceğiz. Bu ikonik peri masalı karakterine de Camila Cabello hayat verecek. “Cinderella” Camila’nın ilk oyunculuk projesi. Şarkıcının klipleri kısa film tadında olduğundan, oyunculuk alanındaki hünerlerini az çok tahmin edebiliyoruz. Ancak filmin yapımcıları ve ekibi Camila’nın bundan daha fazlasına sahip olduğunu söylüyor; “Herkesi şaşırtacak çünkü daha önce kimse onun oyunculuğunu görmedi. O çok harika. Çok iyi ve çok doğal! Komik, güzel ve gerçekten çok yetenekli.”

Küçük detaylar

İlk oyunculuk projesi için Camila, “‘Hayır’ diyemedim. Açıkçası benim için bir rüya. Ayrıca biraz da ürkütücü” diye heyecanını ve endişelerini dile getiriyor. Müzikal filmde Camila’ya Idina Menzel, Minnie Driver, Nicholas Galitzine, Billy Porter ve Pierce Brosnan eşlik ediyor. Filmin konusu orijinal hikayeye sadık kalmakla birlikte ufak değişiklikler de var. Örneğin, filmde Cinderella bir terzi olarak karşımıza çıkacak. Mizahı yüksek ve şarkıları bol “Cinderella”yı izlemek çok keyifli olacak.

Latin coşkusu

Oyunculuk heyecanının ardından Camila, “Don’t Go Yet” adlı yeni şarkısıyla da, bir buçuk yıllık bir aradan sonra müziğe geri döndü. Enerjik Latin ritimleriyle dans etmemizi sağlayan şarkıda Camila, sevgilisinden gece boyunca onunla kalmasını istiyor. Söz konusu sevgili muhtemelen Shawn Mendes. Ayrıca şarkıda, Shawn’ın en büyük hitlerinden bazılarını yazan söz yazarı Scott Harris’in de parmağı var.

Aile bağı güçleniyor

Şarkıcı “Don’t Go Yet” ile beraber üçüncü albümünün de müjdesini verdi. “Familia” adını taşıyacak albüme, adından da anlaşılacağı gibi ailesi ilham olmuş; “Bir aile ilişkisi olmasını istiyorum çünkü bu beni mutlu ederdi. Bu yüzden tüm albümle gerçekten de aile ilişkimi göstermeye çalıştım. Pandemi nedeniyle Miami’de bu kadar uzun süre kalmak, etrafımda daha fazla aile olması ve İspanyolca konuşmak beni köklerime geri getirdi. Sanırım köklerimin daha derinlerine indim.” Yakında dinleyeceğimiz albümde bolca sürpriz varmış. Camila’nın daha önce bahsetmediği birçok şey bu albümde olacağı konuşuluyor.

“Ailemi çok uzun süre ihmal ettim”

Pandemi sayesinde Camila ailesiyle daha fazla vakit geçirme şansını yakaladı. Bu olumsuz durumu nasıl pozitife çevirdiğini şu şekilde açıklıyor; “Açıkçası pandemi korkunç bir şeydi ancak kişisel hayatım ve beynim için yavaşlamak gerçekten güzeldi. Bence bu, beni aileme gerçekten yaklaştırdı. Çalışmalarımdan dolayı ailemi çok uzun süre ihmal ettim. Çünkü asla bir veya iki haftadan fazla aynı yerde bulunmadım. Bu yüzden bu benim için gerçekten bilinçli olarak çalışmam ve çevrenizdeki insanlarla olan bağlantınızı güçlendirmem için bir şanstı.”

Yorum Yapın