Genel Kore Manşet Ünlüler

K-Pop’un altın çocukları

Onlar K-Pop’un en küçük ve de en sevimli üyeleri. Gel beraber onları yakından tanıyalım. En sevimli maknae kim seç bakalım:)

Onlar K-Pop’un en küçük ve de en sevimli üyeleri. Gel beraber onları yakından tanıyalım. En sevimli maknae kim seç bakalım:)

Yazı İrem Naz Güvel

Lisa – BlackPink

lisa

Gerçek adı: Lalisa Manoban

Doğum tarihi: 27 Mart 1997

Dinlenmesi gereken şarkıları: BlackPink’in “Boombayah”, “Playing With Fire” ve “As If It’s Your Last” şarkıları, Lisa’nın rap yapmada ne kadar yetenekli olduğunu kanıtlıyor.

Eğlenceli anı: Üzgün olduğunda tüm dertlerinden dans ederek kurtulan Lisa, ortalığın tozunu resmen attırıyor. Bir insan dans ederken hem tatlı hem de ciddi olabilir mi:)

Şakacı yönü: Lisa’nın sevimli görünüşüne bakıp masum olduğuna inanma! O tam bir maknae. Sinirlendiğinde karşısındakilere sesini yükseltip, çevresindekilerin hayret dolu bakışlarını ona çevrilmesine neden oluyor.

Sehun – EXO

sehun

Gerçek adı: Oh Sehun

Doğum tarihi: 12 Nisan 1994

Dinlenmesi gereken şarkıları: Sesiyle bizi gülümsetebilen biri varsa, o da Sehun’dan başkası değil. “Sing For You”, “Love Me Right” ve “Monster” parçalarını dinleyince ne demek istediğimizi anlayacaksın:)

Eğlenceli anı: Sehun ilk başta sert bir görüntü oluştursa da gerçekte bunun tam tersi. EXO üyeleriyle bir araya geldiğinde bambaşka birini görüyoruz. Özellikle Chanyeol ile arasındaki dostluk ilişkisi bambaşka. Onların birbiriyle uğraşmalarını ve sarılmalarını izlemek, bize çok keyif veriyor.

Şakacı yönü: Maknae’nin eğlenceli yönlerini say say bitmez. Konser esnasında grup arkadaşlarıyla şakalaşmaktan yerinde duramıyor. Onları öpüştürmeye çalışmasından, üstlerine deodorant sıkmaya kadar her türlü muzipliği yapıyor:)

Tzuyu – TWICE

tzuyu

Gerçek adı: Chou Tzuyu

Doğum tarihi: 14 Haziran 1999

Dinlenmesi gereken şarkıları: “Cheer Up”, “Knock Knock” ve “Heart Shaker”ı sırasıyla dinlediğinde, Tzuyu’nun sesinin ne kadar geliştiğini anlayabilirsin.

Eğlenceli anı: Bu kızlar fazla çalışmaktan o kadar çok yoruluyorlar ki buldukları her yerde uyuyabiliyorlar. Tzuyu kafası bir oraya bir buraya devrilerek metroda uyurken, birden uykusunda öpücükler atmaya başlıyor. O öpücükleri hala kime attığını öğrenemedik.

Şakacı yönü: Tzuyu’nun hiçbir şeyden korkusu yok. Katıldığı bir programda Kore kültürüne dair bilgiler edinen güzel şarkıcıya o gün neler hissettiği sorulduğunda, ona karşı çok nazik davrandıklarını için teşekkür ediyor. Sonrasında bunun çok sıkıcı olduğunu söyleyerek bombayı patlatıyor. Maknae fazlasıyla cesur:)

Jungkook – BTS

jungkook

Gerçek adı: Jeon Jungkook

Doğum tarihi: 1 Eylül 1997

Dinlenmesi gereken şarkıları: Jungkook büyük bir Justin Bieber hayranı ve ileride onunla bir düet çalışması yapmayı çok istiyor. Hatta o naif sesiyle, Justin’in “U2”, “Nothing Like Us” ve “Purpose” şarkılarını başarıyla coverlıyor. Hayalinin bir gün gerçekleşmesini umut ettiğimiz maknaenin “Dope” ve “DNA” şarkılarındaki dansları da izlemeye değer.

Eğlenceli anı: Yetenekli şarkıcı, BTS üyelerinin taklitlerini yapmaktan çok hoşlanıyor. Bu taklitleri izlediğinde gülmekten karnına ağrılar girebilir:)

Şakacı yönü: BTS’in en kısa boylu üyesi Jimin ile sürekli uğraşarak onu kızdırmaya bayılıyor.

Taemin – SHINee

taemin

Gerçek adı: Lee Taemin

Doğum tarihi: 18 Temmuz 1993

Dinlenmesi gereken şarkıları: Gruptan ilk o solo kariyerine başlayan Taemin’in, “Press It” ve “Move” adında 2 albümü bulunuyor. Bu albümlerdeki “Drip Drop”, “That Name” ve ünlü sanatçı Bruno Mars’ın yardımcı prodüktörlük yaptığı “Press Your Number”ı dinlemeden geçme.

Eğlenceli anı: Taemin’in bir diğer adı da “Bay Pantolon Yırtan”. Kendisi o kadar büyüleyici ki pantolonlar bile ona dayanamıyor. Kaç pantolon yırttığını biz artık sayamıyoruz:)

Şakacı yönü: Bir röportaj esnasında midesinin sesini dinleyen sevimli maknae, masadaki tabaktan yemek almaya çalışırken tabağı hareket ettiriyor. Bu hareketiyle diğer üyelerin gülmesine sebep olsa da o hiç rahatını bozmadan yemeğini mideye indiriyor.

Yeri – Red Velvet

yeri

Gerçek adı: Kim Yerim

Doğum tarihi: 5 Mart 1999

Dinlenmesi gereken şarkıları: “Rookie”, “Peek A Boo”, “Russian Roulette” gibi Red Velvet şarkılarının yanı sıra, Yeri’nin kendi bestesi olan “1000” onun ne kadar yetenekli olduğunu kanıtlıyor.

Eğlenceli anı: Yeri, üyelerle ne kadar uğraşırsa uğraşsın onlara değer verdiğini belli ediyor. Seulgi ile aynı yatakta uyurlarken, Yeri tüm yorganı kendisine alıyor. Seulgi’nin üşümesine neden olduğunu fark edince onu kendisine doğru çekip yorganını paylaşıyor.

Şakacı yönü: Her maknae’nin yaptığı gibi Yeri de grup üyeleriyle şakalaşmayı çok seviyor. Ancak o, bu şakalaşmaları bir yarışa çeviriyor. Özellikle Joy ile arasında büyük bir çekişme var. Bu şaka savaşında ne olursa olsun hep Yeri kazanıyormuş.

Yugyeom – GOT7

yugyeom

Gerçek adı: Kim Yugyeom

Doğum tarihi: 17 Kasım 1997

Dinlenmesi gereken şarkıları: GOT7’ın “You Are” ve “Teenager” şarkılarındaki performansı yetmiyormuş gibi “The Way You Are” şarkısıyla kalbimizi fethediyor.

Eğlenceli anı: Grubun baş dansçısının ne kadar şans konusunda başarılı olduğundan bahsetmemize gerek yok. Maknae, müziği duyduğu anda dans etmeye ve ritmi yakalama yeteneğiyle bizleri büyülüyor.

Şakacı yönü: Bir fan buluşmasında JB, Yugyeom’a böbürlenmeyi kesmesini söylediğinde o, böyle davranmayı onlardan öğrendiğini söylüyor. Tabii bu lafı duyan JB, hemen onun peşine düşüyor ve kedi fare gibi koca salonda birbirlerini kovalamaya başlıyorlar. Onları izlerken başımız dönüyor.

1 Yorum

  • Çoooooooooooooooooooooook seviyorum sizi gerce ben red velvet, GOT7,Shine gruplarini tanimiyorum ama tanidiklarimi çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seviyorummmmmmmmmmmmmmmmmm

Yorum Yapın