Genel Kore Manşet Ünlüler

(G)I-DLE rol modelini seç

Genç yaşlarına rağmen zorlu süreçler yaşayan (G)I-DLE, ayakları üstünde çok sağlam duruyorlar. Onları yakın tanıyıp kendine rol modeli belirleyebilirsin.

Genç yaşlarına rağmen zorlu süreçler yaşayan (G)I-DLE, ayakları üstünde çok sağlam duruyorlar. Onları yakın tanıyıp kendine rol modeli belirleyebilirsin.

Yazı İrem Naz Güvel

Soyeon – Karizmatik lider  

Soyeon

Soyeon’u “Produce 101” ve “Unpretty Rapstar” programlarından hatırlıyoruz. Rap yeteneğiyle herkesin ağızını açık bırakarak dikkatleri üstüne çekince kendisinin sözleri yazdığı ve bestelediği “Jelly” parçasıyla sektöre resmi adımını attı. Küçükken Ninja ve kaptan olmayı isteyen birinin ruhen ne kadar güçlü olduğunu tahmin edersin.

Miyeon – Güçlü vokal  

Miyeon

Miyeon’un BLACKPINK’de çıkış yapması beklenirken yolları ayrılmış. En iyi gruplardan birinde yer alacakken ekipten çıkarılması onu çok üzmüş ancak bu onu hiç yıldırmamış ve azmiyle sıkı çalışmış. Piyano, keman ve gitar çalan şarkıcı küçüklüğünden beri müzik yapıp ailesine dinletirmiş. CUBE seçmelere girdiğinde sanki son şansıymış gibi şarkısını söylemiş. Kabul edildiğinde hayallerine yaklaştığını hissetmiş.

Minnie – Çekici ses

Minnie

Tayvanlı Minnie, Kore’ye ilk taşındığında insanların ne konuştuğu anlamıyormuş. Düşlerinin imkansız olduğunu düşünmüş ama zamanının büyük bir kısmını pratik yaparak ve dil öğrenerek geçirince hedefine doğru adım adım ilerlemiş. Başardıklarıyla gurur duyan Minnie, dünya çapında başarıyla tanınmak istiyormuş. Bu dileğinin büyük bir kısmını başardı görülüyor:)

Soojin – Tatlı bahar kızı

Soojin

Soojin’in jazz dans ve tekvando eğitimleri bulunuyor. Ailesi onun idol olmasına ilk başta sıcak bakmamış. 2 yıl boyunca onları ikna etmek için çok çaba harcamış ve sonunda kazanan taraf o olmuş. Okuldaki gösterilerde yer alarak kendisini geliştirmiş ve endişelerle girdiği seçmelerde hak ettiği başarıyı elde etmiş.

Yuqi  – Sevimli

Yuqi

Annesi ona hamileyken sürekli müzik dinlettirmiş ve müzik aşkının buradan geldiğine inanıyor. Çinli olan şarkıcı, büyük bir cesaretle ülkesinden Kore’ye tek başına taşınmış. Hiç arkadaşı olmadığı için başta çok zorluk yaşasa da (G)I-DLE ile çıkış yaptığı için çok mutluymuş.

Shuhua – Görsel Maknae

Shuhua

Küçükken “Bir gün televizyona çıkacağım” düşüncesiyle çizgisini çizen Shuhua, oyuncu olmaya karar vermiş. Ancak yolunu idollüğe yönelterek dans dersleri almaya başlamış. Stajyer olduğu dönemde çok gözyaşı dökmüş ve bu zor günleri zayıf yönlerinin üzerine giderek atlatmış. Kötü hissettiğinde içini döküp (G)I-DLE ona destek olmuş.

Yorum Yapın