Genel Manşet Ünlüler

Kimyadan sınıfta kaldılar

Bir çifti canlandıran oyuncular arasındaki kimyanın derecesi çok önemli. Bu kimyayı çok iyi yakalayan da var, bir türlü tutturamayan da.

Yazı İrem Naz Güvel

 Uyumsuz kimya: Daniel Radcliffe & Bonnie Wright – “Harry Potter”

“Harry Potter” serisini okuduğumuzda Harry ve Ginny’nin ilişkilerinin zaman içinde gelişmesine şahit olduk. Ancak maalesef kitapta okurken bayıldığımız bu çift, beyaz perdede hayal kırıklığı yarattı. Kitaptaki birçok detay filme aktarılamayınca, Harry ve Ginny’nin ilişkisi birdenbire ortaya çıkmış gibi algılandı. Bnun sonucunda izleyiciler çiftin aşkını pek inandırıcı bulmadı.

Muhteşem kimya: Saoirse Ronan & Timothée Chalamet – “Küçük Kadınlar”

Saoirse ve Timothée birçok filmde birlikte yer aldı ve hepsinde de kalbimizi çalmayı başardılar. Ancak “Küçük Kadınlar”da canlandırdıkları Jo ve Laurie karakterleri ayrı bir övgüyü hak ediyor. İkili filmde harika bir iş çıkardılar. Arkadaşlıklarının nasıl geliştiğini ve birbirleriyle nasıl flört ettiklerini gördük. Laurie’nin Jo’ya aşkını itiraf ettiği ve onunla evlenmesini istediği sahnede Jo, Laurie’yi kalbi kırık bir şekilde bırakıyor. İşte bu sahnede Timothée’nin oyunculuğu sayesinde biz de aşk acısı yaşadık.

Uyumsuz kimya: Yara Shahidi & Charles Melton – “Güneş de Bir Yıldızdır”

“Güneş de Bir Yıldızdır” kitabı ne kadar iyiyse, filmi de bir o kadar hayal kırıklığı. Kitabın hayranları senaryodaki eksikliklerin yanı sıra Yara ve Charles’ın da kimyasının tutmadığını söylüyor. Belki önümüzdeki yıllarda kitabı başka oyuncularla tekrar izleme şansımız olur.

Muhteşem kimya: Lana Condor & Noah Centineo – “Sevdiğim Tüm Erkeklere”

Lana ve Noah kamera arkasında da çok yakın arkadaşlar. Bu dostlukları ekrana o kadar iyi geçti ki, “Sevdiğim Tüm Erkeklere” serisinde herkese kendilerini sevdirdiler. Kimyaları çok güçlüydü. Lana ve Noah, Lara Jean ve Peter’ı canlandırmasaydı, film iyi bir etki yaratmazdı.

Uyumsuz kimya: Leonardo DiCaprio & Carey Mulligan – “Muhteşem Gatsby”

“Muhteşem Gatsby”, herkesin en az bir kez okuması gereken klasik hikayelerden biri. Gatsby’nin Daisy ile olan romantik bağı oldukça toksik ve saplantılı olsa da, kitapta her şey bir şekilde mantıklı görünüyor. Ancak film uyarlamasında çiftin birbirlerine karşı hisleri olduğuna inanmamız çok zor oldu. Leonardo DiCaprio ve Carey Mulligan çok başarılı oyuncular ancak Carey bile filmdeki performansını beğenmediğini itiraf ediyor.

Muhteşem kimya: Tom Holland & Zendaya – “Spider-Man”

Eskinin yakın arkadaşları, şimdinin taze aşıkları Tom ve Zendaya birbirlerine olan sevgilerini ekranda son derece iyi yansıttılar. İkili, “Örümcek Adam”da oldukça sevimliydiler. Onları birlikte çok sevdik ve bu şekilde daha çok görmek istiyoruz.

Uyumsuz kimya: Scarlett Johansson & Mark Ruffalo – “Avengers”

“Avengers: Age of Ultron”da Black Widow ve Hulk arasında romantik bir bağ yaratıldı. Ancak birçok kişi hem hikayeyle uyumsuzluğundan hem de oyuncular arasındaki kimya eksikliğinden bu çifti pek beğenmedi. Tabii bir kısım da Black Widow’u Hawkeye ile daha çok yakıştırıyordu. Yapımcılar ve senaryo ekibi de bu çifti sevmemmiş olacak ki, sonraki filmlerinde bu çifte yer bile vermediler.

Muhteşem kimya: Lady Gaga & Bradley Cooper – “A Star Is Born”

Bradley ve Lady Gaga ekranda görünür görünmez aralarındaki kimyanın gücünü hissettik. Birlikte harika bir sinerji yakaladılar. Film bittikten sonra ikilinin arasındaki bağ konuşuluyordu. Hatta çiftin sevgili oldukları bile sık sık gündeme geldi. Hala birçok kişi aynı Tom ve Zendaya gibi ikilinin birlikte olacağı günü bekliyor.

Yorum Yapın