Manşet Ünlüler

Kaybeden Timmy

Timothée Chalamet günümüzün en başarılı genç yeteneklerinden olsa da, buralara gelmesi kolay olmadı. Oyuncunun geri çevrildiği roller seni şaşkına uğratacak.

Spider Man

Tom Holland’ın, Spider Man olarak mükemmel bir iş çıkardığını hepimiz biliyoruz. Öyle ki ondan daha iyi bir Spider Man düşünemiyoruz. Bu süper kahramana hayat vermek için birçok kişi seçmelere girdi. Bu kişiler arasında Timothée de vardı. Timmy, “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filmi için Spider Man seçmelerine girmiş ve tahmin edebileceğin gibi rolü Tom’a kaptırmış. Timothée’yi Spider Man olarak bir düşün. Seçilseydi eminiz çok iyi performans sergilerdi ancak şu an için ortaya çıkan sonuçtan memnunuz.

Yaşamın Kıyısında

“Yaşamın Kıyısında” filmi, 2016 yılının en iyi dramı seçilmişti. Bir adamın ailesini kaybettikten sonra yaşadıklarını anlatan filmde Timothée, Patrick rolü için seçmelere katıldı. Son ana kadar yapımcılarla görüşen oyuncu maalesef rolü alamadı. Rolün sahibi Lucas Hedges oldu ve bu filmdeki performansıyla 89. Oscar Ödüllerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi. Ancak sonraki yıl Timothée “Beni Adınla Çağır” filmindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında aday olarak başarısı taçlandırdı.

White Boy Rick

İnanması güç biliyoruz, Timothée birçok önemli rolün köşesinden dönmüş. Ancak içlerinden onu en çok üzen “White Boy Rick” olmuş. Matthew McConaughey’nin başrolde yer aldığı filmde Timothée es geçildi. Seçmelerin ardından saatlerce ağlamış. Sürekli seçmelere çalıştıktan sonra o rollerden kendini ayırmakta çok zorlanmış ve geri dönüş alamayınca bu durum onu çok üzmüş. Bu hayal kırıklığının üstesinden nasıl geleceğini o zamanlar bilememiş.

Dunkirk

Timothée o zamana kadar seçmelere girip bir türlü istediği ivmeyi kazanamasa da, umudunu kaybetmeden sürekli şansını deniyordu. Ona göre kariyerinde dönüm noktası olan film Christopher Nolan imzalı “Interstellar”mış. Filmde küçük bir rolü canlandırsa da büyük bir projede yer alarak kendini kanıtlamış. Yönetmen Nolan bile onun yeteneğini daha seçmelerdeyken keşfetmiş. “Interstellar”dan sonra yönetmen, Harry Styles ve Tom Hardy’nin de kadrosunda yer aldığı “Dunkirk” için çalışmalara başladı. 2. Dünya Savaşı’nda önemli bir yere sahip Dunkerque Tahliyesi’ni anlatan filmde yönetmen, İngiliz oyuncularla çalışmak istemiş. Ancak bir röportajında eğer Timothée bir İngiliz olsaydı filmde ona seve seve bir rol vereceğini açıklamıştı.

Bates Motel

Freddie Highmore’un Norman Bates’e hayat verdiği “Bates Motel” hala unutulmazlar arasında. Bu rol için düşünülen isimlerden olan Timothée büyük bir yanlış anlaşılma sonucu rolü kendi elleriyle Freddie’ye teslim etmiş. 15 yaşındayken seçmelere çağırılan Timothée’ye, genç “Psycho”nun hikayesinin anlatılacağı bir dizi olduğu söylenmiş. Oyuncu Netflix’ten “Psycho” kelimesini aratınca karşısına “American Psycho” çıkmış ve filmi izleyip kendisini role hazırlamış. Ancak Timmy’nin izlemesi gereken film Alfred Hitchcock imzalı meşhur “Psycho” filmiydi. Oyuncu yanlış filmi izlediğinden habersiz seçmelere katılıp ve yanlış karakter performansı sergilemiş. Timothée bunun hayatındaki en kötü seçme olduğunu söylüyor.

Diğer projeler

“Neon Şeytan”, “Her Şeyin Teorisi” ve “Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları” Timothée’nin çok yer almak istediği ancak kabul edilmediği filmlerden bazıları. Seçmeler katıldıktan sonra bütün gününü telefon başında aramalarını bekleyerek geçiriyormuş. Ancak o beklediği aramalar hiç gerçekleşmemiş. Her bir film için en az 1 hafta çalışması onu çok yıpratmış. Neyse ki Timothée’nin şansı döndü ve muhteşem yeteneği hak ettiği değeri görmeye başladı.

Yorum Yapın