Manşet Ünlüler

Kaşif Shawn

Müjde! Shawn Mendes yeni albümü “Wonder” ile geri dönüyor. Bu albümle şarkıcının en derin sırlarını keşfe çıkacağız.

İrem Naz Güvel

Dünyaya bakıyor

Shawn Mendes cephesinden güzel haberler gelmeye başladı. Yeni albümü “Wonder”ı 4 Aralık’ta çıkaracak şarkıcı albümle ilgili düşüncelerini, “Sanki bir parçam kağıda yazılmış ve şarkıya kaydedilmiş gibi geliyor. Gerçek ve dürüst olmaya çalıştım. Bu bir dünya ve bir yolculuk, bir rüya ve gerçekten uzun zamandır yapmak istediğim bir albüm” notuyla paylaştı. 2020’nin ilk yarısından itibaren üzerinde çalıştığı albümde kendini yansıtmaya çalışmış. Shawn son altı ayda kendi içine kapanmış ve kariyerine, işine ve hayatına kendini kaptırmadan dünyaya bakmaya çalışmış. Bu içsel yolculuğu sırasında albümü bir çırpıda tamamlamış.

 

Sakladıklarını haykırıyor

4. stüdyo albümüne dair ilk işareti “Intro” parçasıyla veren şarkıcı, kırılgan ve hassas yönünü dinleyiciyle paylaşıyor. “Intro”da şarkıcı, eşyalarla dolu bir odada piyano çalarken karşımıza çıkıyor. Etrafındaki tablolar ve objeler, çıkmak üzere olduğu yolculuğa dair işaretleri veriyor. Bu yolculuğun devamını “Wonder” klibinde görüyoruz. Şarkıcı önce bir trende kendi ile ilgili analizlerde bulunuyor ve kararlarını sorguluyor. Daha sonra onu bir ormanda gerçeğin peşinden koşarken görüyoruz. Son olarak da bir kayalığın üstünde bugüne kadar içinde tuttuklarını haykırıyor. “Wonder”, Shawn’ın en savunmasız ve kişisel şarkılarından biri. Parçada duygularını ifade etmede zorlanmasını anlatıyor. Bu zamana kadar ağlamaktan korktuğu, yanlış şeyler söylemekten çekindiği ve hissettiğini saklamaktan dolayı kendini “daha az erkek” gibi hissetmiş. Şarkının, “Gözlerimi kapatmadan hemen önce/ Aklımdaki tek şey/ Senin de hissettiğini hayal ettim/ Senin tarafından sevilmenin nasıl bir şey olduğunu merak ediyorum” romantik sözleri ise Shawn’ın önceki şarkılarını anımsatıyor.

 

“Güçlü erkek” imajı

Shawn bir röportajda, kız arkadaşı Camila Cabello’nun ona “Neden bana hiçbir şey söylemiyorsun?” diye sorduğunu, onun da “Ne demek istiyorsun? Sana her şeyi anlatıyorum” dediğini fakat daha sonra ne kadar kapalı biri olduğunu fark ettiğini anlattı. Şarkıcı o zamana kadar güçlü olmak isteyen, sert bir adam imajı çizmeye çalışmış. Camila’nın bu sorusu onu kendini sorgulamasına sebep olmuş ve şarkıdaki, “Merak ediyorum eğer gerçeksem/ Kendi doğrumu mu konuşuyorum/ Yoksa nasıl hissettiğimi mi filtreliyorum?” sözleri ortaya çıkarmış. Camila’ya canı yansa bile kırılgan yönünü göstermeyi hiç istememiş. “Güçlü bir erkek olmak ve bu ilişkide ayaklarım yere bassın istiyorum” dese de, onun bu davranışlarından ilişkilerini zedelediğini itiraf ediyor. Ancak şu an araları gayet iyi:)

 

Sürpriz düet

Geçen ağustos ayında Shawn ve Justin Bieber ile aynı stüdyoda görüldüğünde iş birliği dedikodularına yol açtılar. Olası düetle ilgili Shawn’a soru yöneltildiğinde, böyle bir teklif gelse geri çeviremeyeceğini, dokuz yaşından beri Justin’in favori sanatçılarından biri olduğunu söyledi. “Söylentileri onaylayamam veya inkar edemem. Son altı ayda, kesinlikle çok daha yakınlaştık. Onu pek çok yönden akıl hocası olarak görmek gerçekten harika. Çünkü bu tür şeyleri paylaşabileceğiniz fazla insan yok” diye kapıyı açık bırakıyor. Gelişmeleri merakla bekliyoruz:)

 

Yorum Yapın