Genel Manşet Ünlüler

Karşınızda Hastings Dükü Simon Basset

“Bridgerton” dizisinin cool yakışıklısı Regé-Jean Page hayatımıza bir göktaşı gibi beklenmedik bir şekilde düştü. Bu yakışıklıyı yakından tanımanın vakti gelmedi mi sence? 🙂

İrem Naz Güvel

 

Karşı konulamaz karizma

“Bridgerton” dizisi tüm dünyayı kasıp kavurdu. Netflix’te şimdiye kadar en çok izlenen dizi olarak büyük bir ilke imza attı. Tabii bu başarı ikinci sezonu da garantiledi. Jane Austen’in eserleri ve “Grinin Elli Tonu”nun karışımı olarak tanımlanan dizi, Julia Quinn’in aynı adlı en çok satan kitap serisinden uyarlanıyor. 19. yüzyıl Londra’sında geçen dizi, yüksek sosyetede kabul gördükten sonra aşkı bulmaya çalışan Bridgerton ailesini konu alıyor. Dizinin bu kadar beğenilmesinin altında birçok sebep var. 19. yüzyıl İngiltere’si, Daphne ile Simon çifti ve en önemlisi Hastings Dükü Simon Basset’a hayat veren Regé-Jean Page’in karşı konulamaz karizması. Hazırsan bu yakışıklığı tanımaya başlayalım.

 

İngiltere’den Zimbabwe’ye

Regé’nin çocukluğuna inelim:) 1990 doğumlu oyuncu Londra’da doğmuş ancak çocukluğunun bir kısmını Afrika’da yer alan Zimbabwe’de geçirmiş. Ortaokul yıllarında da İngiltere’ye geri dönmüş. “Ben Zimbabwe’deyken orası hala yeni bir ülkeydi. Bu ortamda karma ırktan bir çocuk olmak, düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Kendi kimliğinizi yaratıyor ve o dünyaya neden ait olduğunuzu sorguluyorsunuz” diye Regé orada büyümenin ona neler kattığını anlatıyor.

 

O bir punk!

Her 19. yüzyılda geçen hikayelerde olduğu gibi dans sahneleri her zaman çok etkili oluyor. “Bridgerton”ın dans bölümleri de şa-ha-ne! Regé ve dizideki partneri Phoebe Dynevor müziğin ritmiyle büyülü bir şekilde hareket ederken bizim de kalplerimizi eritiyorlar. Regé’nin müziğe ilgisi uzun zamandır varmış. Öyle ki kardeşiyle önceden bir müzik grup kurmuşlar. Aslında, Regé’nin müzik sevgisi onu Simon rolüne hazırlanmasına yardımcı olmuş. Karaktere bürünürken Deftones, Vivaldi ve Nina Simone gibi çok sayıda grubu dinlemiş.

 

Mühendis Regé

Az kalsın onunla hiç tanışamayacakmışız. Çünkü Regé’nin oyunculuktan önceki en büyük hayali mühendis olmakmış. Ancak bu isteği tiyatro ile tanışınca şekil değiştirmiş. 2013 yılında oyuncu Londra Drama Merkezi’nden mezun oldu. Bu okuldan mezun olan isimler arasında Emilia Clarke, Luke Evans ve Tom Hardy yer alıyor.

 

Çılgın projeler geliyor

Regé için şu an dünyaya hükmediyor diyebiliriz. Herkes onu konuşuyor ve onun hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyor. Bu popülaritesi de gelecek projeleri için büyük bir heyecan yarattı. Yeni filmi “The Gray Man”de Ryan Gosling ve Chris Evans ile birlikte oynayacak. Bu kadar yakışıklının olduğu bir filme kalp dayanır mı bilmiyoruz. Merakla beklenen diğer projesi “Dungeons & Dragons”da ise Hugh Grant, Sophia Lillis ve Chris Pine ona eşlik edecek.

 

“Harry Potter”daki gizli oyuncu

“Bridgerton”dan önce Regé “Waterloo Road” ve “Roots” dizilerinde oynadı. 2018 yapımı “Mortal Engines” filminden de onu hatırlayabilirsin. Ayrıca oyuncu kariyerinin başlarında “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları – Bölüm 1”de çok kısa görünüyor. Filmi tekrar izlersen Bill ve Fleur’un düğününde Hermione’nin bulunduğu sahnelere dikkatle bak:)

 

Dükü kaptılar

Dizide Regé ve Phoebe’nin uyumu alev alev. Her kimyası tutan oyuncularda olduğu gibi ikilinin arasında arkadaşlıktan öte bir şeyler olduğu konuşuldu. Fakat söylentileri yalanlayıp yakın arkadaş olduklarını açıkladılar. Regé’nin hayatında kimse yok diye sevinmeye başlarken, bir sevgili haberi daha gündeme geldi. Bu kez haberler doğruydu. Regé’nin oyuncu Emily Brown ile ilişkisi olduğu doğrulandı. Bu durumda ona mutluluklar diliyoruz:)

 

“Keşke Regé olsaydı”

Daha önce Regé dizinin yapımcı firması Shondaland’ın “For the People” dizisinde rol aldı. “Bridgerton”ın oyuncu seçmelerinde Shondaland yönetici yapımcısı Betsy Beers, Simon için Regé aklına gelmiş. Betsy, oyuncu seçmelerine başladıklarında herkesin “Regé gibi birini bulmak çok güzel olurdu. Keşke Regé gibi biri olsaydı” demişler. İşte sonuç ortada! Regé de “Şirkette birlikte çalıştığım insanlara ve şirketin ahlakına çok aşinayım. Bu insanları seviyorum ve onlara güveniyorum” diye gelecekte yeni projelere imza atmaya istekli olduğunun sinyallerini veriyor.

Yorum Yapın