Manşet Ünlüler

“Ben olmaktan vazgeçmeyeceğim”

Karol Sevilla artık Disney kızı olmadığını söylerken şaka yapmıyordu. Yeni şarkısı “Tus Besos” ile yepyeni bir tarza geçiş yaparak, gelecek çalışmaları hakkında ipuçları veriyor.

İrem Naz Güvel

Karol aşık

Karol Sevilla artık özgürce kendi yolunda ilerliyor. Müziğinde açık bir şekilde gelişim görülen Karol’ın yeni sürprizler yapacağına hiç kuşkumuz yok. Son çıkardığı single’ı “Tus Besos” ile bir erkekle tanışan ve ona hızla aşık olan bir kızı anlatıyor. Klipte Karol’ın dans ettiğini ve sevgilisiyle aşkın tadını çıkardığını görüyoruz. Karol bu şarkının hayatında aşık olma fırsatını bulduğu bir zamanda geldiğini söyleyerek bizleri meraklandırıyor.

Konfor bölgesinden çıkıyor

Karol şarkıcı olarak büyük bir adım atmakla kalmıyor, aynı zamanda daha önce hiç denemediği müzik türünü de deniyor. Şarkıcı yeni müzik tarzlarını denemeye açık olduğunu şu şekilde açıklıyor, “Sadece klasik pop yapmakla kalmayacağım. Diğer ritimleri deneyimlemek istiyorum. Balad parçalar için oldukça havalı fikirlerim var.” Aynı zamanda bu yeni başlangıç, Karol’ın vokal tekniklerini geliştirmeye de yardımcı olmuş. Daha önce sesinin çok teatral olduğunu düşünen Karol, farklı tarzlar denemesiyle sesinin yeni yönlerini bulmayı başarmış. Genç şarkıcı, konfor bölgesinde kalmanın ilerlemesine izin vermeyeceğini çok iyi biliyor. Bu yüzden kendini yeniden keşfetmek için çabalıyor.

Gençlerle birlikte olmak istiyor

Bugüne kadar başkalarının bestelerini seslendiren Karol artık kendi şarkı sözlerini de yazmaya başlamış. İmzasını taşıyacak olan bu parçalarda şarkıcı kendi kişiliği ve deneyimlerinden ilham alıyormuş. Bahsetmek istediği konular arasında; aşk, kalp kırıklığı ve daha pek çoğu olduğunu söylüyor ve devam ediyor; “Büyürken, kalbiniz kırıldığında ve aşık olduğunuzda bunun bir parçası olmak istiyorum. Çünkü genç dinleyiciler için şarkılar yapmayı seviyorum.”

Salgın döneminin umut ışığı

Pandemi sürecini Karol olumlu bir şekilde ele almayı tercih etmiş ve kendisini olabildiğince geliştirmeye çalışmış. Müziğin bu dönemde herkesin motive olacağı ve ruh haline iyi gelecek şarkılar yapmanın iyi olacağını düşünmüş. “Başkalarının hayatının bir parçası olduğunuzu hissettiren konular hakkında konuşmayı seviyorum. Alkol ve uyuşturucu gibi konular hakkında bahsetmekten hoşlanmıyorum. Daha eski kafalıyım, bu yüzden başkalarının güzel bir mesajla sığınabilecekleri şarkıları tercih ediyorum” diye; dinleyenlere pozitif enerji veren ve umut aşılayan şarkıların üstünde harıl harıl çalıştığının işaretini veriyor.

“Ben olmaktan vazgeçmeyeceğim”

Geçtiğimiz yılı değerlendiren Karol artık olgunlaştığını ve çeşitli konular hakkında konuşabildiği bir yıl olduğunu söylüyor. Dinleyenlerin onu en büyük hayallerini gerçekleştiren bir sanatçı ve en tutkulu olduğu şey için savaşan kişi olarak hatırlamak istediğini de itiraf ediyor. “Gelecek benim için ne getirir tahmin edemiyorum. Umut ettiğim şey sanatçı olarak büyümek, bir kişi ve bir sanatçı olarak zorluklar yaşamaya devam etmek, ayaklarımı yerde tutmak ve asla ben olmaktan vazgeçmemektir ” diyor.

Yorum Yapın